השר בנט על החלטת האיחוד האירופי: "מחריבה כל סיכוי למשא ומתן"

שר הכלכלה הגיע לאולפן חדשות 2 והתייחס בדבריו לקביעת האיחוד האירופי, שלפיה כל הסכם עתידי עם ישראל לא יכלול את שטחי יהודה, שומרון והגולן: "לא מדובר בחרם, זהו פיגוע כלכלי". הוא הוסיף, כי "ראש הממשלה מוביל בצורה נחושה סדרה של פעולות; אף אחד לא יגרום לנו למסור את ירושלים לאויבינו"

סערת החלטת האיחוד האירופי: לאחר דברי ראש הממשלה שלפיהם הוא "לא ייתן שיפגעו במאות אלפי ישראלים", אמר שר הכלכלה נפתלי בנט בריאיון לחדשות 2 כי "הפעולה הזו מחריבה כל סיכוי למשא ומתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא מדובר פה על חרם", פתח השר בנט את דבריו, "זהו פיגוע כלכלי. אם אלה הסנקציות של האיחוד האירופי, אז הפלסטינים יגידו: 'אנחנו לא צריכים לשאת ולתת'". הוא הוסיף, כי "מי שייפגע זה אותם פלסטינים שנמצאים ביהודה ושומרון".

שר הכלכלה המשיך בדבריו התקיפים, אך ניסה להרגיע את הרוחות כשאמר כי "לא מדובר בצונאמי מדיני. כבר 65 שנים יש חרמות בעולם. אני אומר: אתם רוצים להיות מעורבים בתהליך המדיני? אנא הפסיקו את הצעדים החד-צדדים".

השר בנט ציין כי ראש הממשלה נתניהו "מוביל בצורה נחושה סדרה של פעולות", כשהיום התכנס יחד עם שרת המשפטים לבני וסגן שר החוץ אלקין. "אף אחד לא יגרום לנו למסור את ירושלים לאויבינו".