זעם בהתנחלויות על החלטת האיחוד האירופי: "מדובר באנטישמיות"

נציגי ההתנחלויות מגיבים בזה אחר זה להחלטת האיחוד האירופי לייצר הבחנה בין מוצרים ישראליים המיוצרים מעבר לקווי 67' לבין אלה שלא. חלקם אף משתמשים בביטויים קשים שמזכירים תקופות חשוכות בהיסטוריה. "מדובר באנטישמיות", אמר ראש המועצה האזורית שומרון. "באירופה ההיסטוריה אינה נלמדת", אמרו בזעם במועצת יש"ע

מועצת יש"ע: "באירופה ההיסטוריה אינה נלמד (חדשות 2)

אנשי ההתנחלויות הביעו הערב (ג') זעם, בתגובה על החלטת האיחוד האירופי למנוע מימון גורף של כספים אירופיים מעבר לקו הירוק. "מדובר באנטישמיות גרידא שהיא המשך של הפעילות האנטי-יהודית ואנטי-ישראלית באירופה מזה שנים", אמר ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, בריאיון לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מספיק להזכיר כי האירופים כוללים בהחרגה זו גם את פסגת זאב והגבעה הצרפתית בירושלים, מעלה אדומים ועוד בכדי להבין עד כמה ההחלטה הזו מנותקת מהמציאות", המשיך מסיקה. "כך או כך החלטות כאלו לא ירתיעו אותנו. נמשיך לבנות ולהיבנות בארץ ישראל", הבהיר.

ממועצת יש"ע נמסר כי "באירופה ההיסטוריה אינה נלמדת. לצערנו ביום ט׳ באב חוזרת אירופה למדיניות של החרמה והפרדה נגד מדינת ישראל. תמיכתה הבלתי מסויגת של אירופה ברשות הפלסטינית הופכת אותה לגורם לא נייטרלי. על ממשלת ישראל להורות למשרד החוץ, משרד הביטחון ומתאם הפעולות בשטחים להפסיק לאלתר את כל הפרויקטים מאירופה בשטחי יהודה ושומרון עד לביטולה של החלטה חד צדדית זאת".

גם בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון, אמר כי "ארגוני השמאל, שפועלים כבר שנים ליצור דה-לגיטימציה למדינת ישראל ולהתיישבות יכולים לרשום לעצמם הצלחה. בהזדמנות זו אנו קוראים לממשלה לקדם את החוק שימנע מעמותות שפועלות לחיסולה של המדינה היהודית מלהתקיים".

מוקדם יותר הערב, כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון שהוגדר "דחוף" בהחלטת הנציבות האירופית עם מספר שרים נוספים וביניהם נפתלי בנט, ציפי לבני וסגן שר החוץ זאב אלקין. הוא צפוי למסור בהמשך הצהרה בנושא. במקביל, אמר שר המדע והטכנולוגיה יעקב פרי כי "המשמעות של החלטת האיחוד האירופי היא פגיעה פוטנציאלית בכ-40% ממענקי המחקר".