אירן: "נתניהו פוגע ביחסינו עם העולם"

משרד החוץ האירני פרסם הודעה שבה טען כי ראש הממשלה מודאג מכך שניצחון רוחאני יגרום להקלה בלחץ הבינלאומי: "ישראל מחרחרת מלחמה". נתניהו אמר שלשום: "חודש עבר מאז הבחירות ואירן ממשיכה לשעוט קדימה במהירות לפיתוח יכולת צבאית גרעינית"

באירן מאשימים: ישראל מחרחרת מלחמה (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך להזהיר מפני חתירתה של אירן לנשק גרעיני, ובטהרן מאשימים: "נתניהו מנסה לפגוע ביחסינו עם העולם, ישראל מחרחרת מלחמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר משרד החוץ האירני, עבאס אראגצ'י, פרסם היום (ג') הודעה שבה אמר כי ישראל כועסת על הבחירה של העם האירני בחסן רוחאני המתון לנשיא ומודאגת מכך שהקהילה הבינלאומית תקל את הלחץ על אירן בעקבות תוצאות הבחירות.

ההודעה מגיעה יומיים לאחר שנתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה השבועית כי בטהרן לא שינו את תכניתם לפתח נשק גרעיני.

רוחאני - יגרום להקלה בסנקציות? (רויטרס)

"חודש עבר מאז הבחירות באירן, ואירן ממשיכה לשעוט קדימה במהירות לפיתוח יכולת צבאית גרעינית", הזהיר ראש הממשלה. "היא מרחיבה ומשכללת את מערך ההעשרה שלה, ובמקביל גם מפתחת כור פלוטוניום עם שני מסלולים להשגת חומר לפצצה גרעינית. במקביל היא גם מפתחת את מערך הטילים הבליסטיים שלה".

נתניהו הדגיש כי האיום האירני אינו רק על ישראל וחזר על הדרישות שצריך העולם להציב לטהרן - "אחת, להפסיק את כל ההעשרה, שתיים, להוציא את כל החומר המועשר, שלוש - לסגור את המתקן הגרעיני הבלתי חוקי בקום".