השגריר אורן: "נתניהו מסוגל לתקוף באירן"

שגריר ישראל בווינגשטון מייקל אורן, שיסיים בקרוב את תפקידו, אמר כי "נתניהו עומד בפני החלטה בן-גוריונית" בנושא אפשרות התקיפה באירן. בראיון לעיתון "הארץ", אורן מבהיר כי אין משבר ביחסים עם ארה"ב וכי אובמה הוא ידיד אמת. "המחויבות של נתניהו לתהליך השלום אמיתית", הוסיף השגריר

מסכם את כהונתו בראיון. אורן (רויטרס)

"נתניהו עומד היום בפני דילמה בן-גוריונית, בכל הקשור לתקיפה באירן": כך אומר שגריר ישראל בוושינגטון היוצא, מייקל אורן, בראיון לעיתון "הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי אורן, האיום האירני הולך ומתגבר בתקופה האחרונה: "הרגע בו אי אפשר יהיה למנוע מאירן נשק גרעיני מתקרב". אורן אמנם מברך על הסנקציות הכלכליות, אותן הוא מגדיר "הישג היסטורי", אך הוא מבהיר כי "אי אפשר לנוח על זרי הדפנה".

אורן מעיד כי מהיכרותו האישית עם נתניהו, הוא יכול להתמודד עם האתגר המדיני-בטחוני, גם אם הוא יחייב תקיפה באירן. "אסור לשכוח שאירן מאיימת להשמיד אותנו ומפתחת את אמצעי ההשמדה. היא מכחישת שואה שמתכוונת לעשות שואה שנייה", הזהיר אורן.

"אובמה הוא ידיד אמת"

בנושא יחסי ישראל-ארה"ב, השגריר בוושינגטון מגדיר את חילוקי הדעות בין נתניהו לאובמה כ"טקטיים", ולדבריו המחלוקות לא מהוות משבר של ממש. "האווירה הציבורית הייתה אווירה של מתח, אבל מאחורי הקלעים עבדנו כבני ברית - אובמה הוא ידיד אמת", הוסיף, "המחויבות של נתניהו לתהליך השלום אמיתית. הוא באמת רוצה להיכנס לשיחות ולהגיע לפתרון".

ראש הממשלה נתניהו החליט השבוע על מינויו של רון דרמר לתפקיד שגריר ישראל בארצות הברית - במקומו של ד"ר מייקל אורן. "יש לו את כל התכונות הנדרשות כדי למלא בהצלחה את התפקיד החשוב הזה", אמר נתניהו. "מהיכרות רבת שנים איתו אני יודע שרון ייצג נאמנה את ישראל בבירתה של בעלת הברית הגדולה ביותר שלנו ואני מאחל לו הצלחה רבה".