נתניהו החליט: רון דרמר - השגריר בארצות הברית

ראש הממשלה החליט היום על מינויו של יועצו הבכיר, רון דרמר, למחליפו של מייקל אורן בתפקיד השגריר בוושינגטון. "יש לו את כל התכונות הנדרשות כדי למלא בהצלחה את התפקיד החשוב הזה ואני בטוח שהוא ייצג נאמנה את ישראל", אמר ראש הממשלה

יועצו הבכיר של נתניהו יחליף את מייקל אור (חדשות 2)

ראש הממשלה נתניהו החליט היום (ג') על מינויו של רון דרמר לתפקיד שגריר ישראל בארצות הברית - במקומו של ד"ר מייקל אורן. "יש לו את כל התכונות הנדרשות כדי למלא בהצלחה את התפקיד החשוב הזה", אמר נתניהו. "מהיכרות רבת שנים איתו אני יודע שרון ייצג נאמנה את ישראל בבירתה של בעלת הברית הגדולה ביותר שלנו ואני מאחל לו הצלחה רבה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר לפני כשלושה חודשים נודע לחדשות 2 באינטרנט כי דרמר צפוי לעזוב את תפקידו. דרמר, שכבר הודיע על רצונו לעזוב לפני מספר חודשים, נשאר בתפקידו בתקופה האחרונה בלשכת ראש הממשלה בכדי לתאם את ביקורו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בארץ.

דרמר, יליד ארצות הברית, תמך בבחירות האחרונות במועמד הרפובליקני מיט רומני. בשנת 1994 היה חבר בצוות היועצים של ניוט גינגריץ', שנבחר אז למנהיג הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים האמריקני. הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת פנסילבניה ובפילוסופיה ומדע המדינה באוניברסיטת אוקספורד באנגליה.

בשנת 2003 שימש דרמר כיועצו האסטרטגי של ראש הממשלה נתניהו, בעת כהונתו כשר האוצר. בעקבות זאת, הוא מונה לתפקיד הציר הכלכלי בוושינגטון - שאותו עזב בשנת 2008. שנה לאחר מכן, ב-2009, שימש דרמר כיועץ הקמפיין של נתניהו ולאחר מכן מונה ליועץ בכיר במשרדו.