"תכנית קרי: הקפאת בנייה, החזרת אסירים"

על רקע כישלון המשא ומתן, בינתיים, בין ישראל לפלסטינים, מפרסם העיתון "אל-חיאת", את תכניתו של מזכיר המדינה האמריקני קרי לקידומו. בין סעיפי התכנית: הקפאה שקטה של הבנייה והחזרת 103 אסירים ביטחוניים

המו"מ יישא פרי? נתניהו וקרי (משה מילנר לע"מ)

זמן לא רב לאחר שביקורו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בישראל וברשות הפלסטינית, לא הניב פירות, מתבררים עוד פרטים על תכניתו לחידוש המשא ומתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון "אלחיאת" היוצא לאור בלונדון מדווח מפי דיפלומטים מערביים כי תכניתו של קרי לחידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים כוללת בין היתר הקפאה שקטה של הבנייה הישראלית מחוץ לגושי ההתנחלויות ושחרור בשלבים של 103 אסירים ביטחוניים הכלואים בישראל, לפני הסכמי אוסלו.

על פי הדיווח, המשא ומתן יימשך בין 6 ל-9 חודשים ויעסוק בכל סוגיות הסדר הקבע. "אנו דורשים הקפאה מלאה של הבנייה גם בגושי ההתנחלויות, ושחרורם של אסירים לפני הסכם אוסלו בפעם אחת", אמרו בכירים פלסטינים לעיתון.

בינתיים אופטימי. אבו-מאזן (AP)

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן שומר בימים אלה על אופטימיות, למרות כשלון המגעים עד כה. אבו מאזן העריך את המאמץ של האמריקנים לתווך בין ישראל לפלסטינים וצוטט לפני מספר ימים בסוכנות AP אומר כי הוא מאמין שמזכיר המדינה האמריקני יצליח להביא לחידוש המשא ומתן לשלום.

אבו מאזן סיפר כי קרי הציג בפניו "הצעות שימושיות ומועילות" כלשונו, והבטיח לחזור לאזור כבר בשבוע הבא. בינתיים קרי עזב והשאיר את עוזריו כדי להמשיך במאמצי התיווך שלו. "אנחנו אופטימיים, כי הוא רציני ונחוש בדעתו להגיע לפתרון", אמר אבו מאזן.