גורמים בישראל: "הקשר עם מצרים נשמר בפרופיל נמוך"

למרות ההפיכה, ממשיכים לשמור קשר עם מצרים. גורמים בישראל אמרו כי הקשר שהיה עוד קודם לכן עם הגנרל א-סיסי ממשיך להישמר בפרופיל נמוך. למרות התקיפות בסיני, ההערכות הן כי אין חשש מזליגה לשטח ישראל. "גורמים קיצוניים לא ירצו למתוח עכשיו את החבל מול צבא מצרים החזק"

כיצד מגיבה ישראל למצב החדש במצרים? גורמים בישראל אומרים כי הקשר עם הגנרל א-סיסי שהתנהל בתדר נמוך כל העת, עוד קודם להפיכה, נשמר וימשיך להישמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נראה כי בישראל לא חוששים כעת כי האלימות תגלוש מסיני לשטחה. גורמים בישראל מעריכים כי הגורמים הקיצוניים במצרים - לא ירצו למתוח את החבל מול הצבא שנמצא עכשיו בשיא כוחו וינקטו במשנה זהירות דווקא בתקופה זו.

בסיני התבססו מזה שנים, עוד מימי שלטון מובארק גורמים עויינים. הדחתו של מורסי לא היא שהפכה את סיני למקום בעייתי. דווקא בתקופתו של מורסי נעשו פעולות לשמירה על הביטחון. מה שהשתנה זה לא המצב אלא האווירה במצרים. הצבא המצרי העדיף זמן רב לא לטפל בבעיה בסיני הזה ועכשיו הדבר מתדפק על דלתו.

"על ישראל להסתכל בזהירות" (רויטרס)

אחד החששות של הצבא במצרים הוא מזליגה של אנשי חמאס מ רצועת עזה לתוך מצרים, כדי להצטרף לאחים המוסלמים. זו הסיבה שבגללה סגרו את מעבר רפיח.

"ישראל צריכה להסתכל בזהירות רבה על מה קורה במצרים", מתריע האלוף במילואים יואב גלנט, "חוסר יציבות במצרים עד כדי סכנה של התפרקות - אינו משרת את ישראל". לדבריו, מצרים לאורך כל מלחמות ישראל, היתה תמיד האויב המרכזי ולכן חשוב שיהיה שם שלטון יציב וחזק כדי שאפשר יהיה להמשיך ולהידבר איתו.