אבו מאזן: "אנחנו אופטימיים"

במסיבת עיתונאים שכינס יו"ר הרשות הוא הביע אופטימיות באשר להצלחת המאמצים לחידוש המשא ומתן עם ישראל. אבו מאזן בירך את שר החוץ האמריקני קרי על מאמציו: "הוא רציני ונחוש בדעתו להגיע לפתרון"

שומר על אופטימיות. אבו מאזן (AP)

למרות שהפגישות עם קרי לא הניבו עדיין תוצאות, יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן שומר על אופטימיות: אבו מאזן מעריך את המאמץ של האמריקנים לתווך בין ישראל לפלסטינים וצוטט בסוכנות AP אומר כי הוא מאמין שמזכיר המדינה האמריקני יצליח להביא לחידוש המשא ומתן לשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו מאזן סיפר כי קרי הציג בפניו "הצעות שימושיות ומועילות" כלשונו, והבטיח לחזור לאזור כבר בשבוע הבא. בינתיים קרי עזב והשאיר את עוזריו כדי להמשיך במאמצי התיווך שלו. "אנחנו אופטימיים, כי הוא רציני ונחוש בדעתו להגיע לפתרון", אמר אבו מאזן.

דבריו של אבו מאזן נאמרים יומיים לאחר סיום ביקורו של קרי באזור. הביקור אמנם הסתיים ללא פריצת דרך, אולם קרי טען שהפערים בין הצדדים הצטמצמו.

על פי סקר שתוצאותיו פורסמו בסוכנות הידיעות AP, הציבור קטן אמונה באשר למאמצי השלום של קרי - הן בצד הישראלי והן בצד הפלסטיני. בנוסף לכך, גם מותו של הצעיר הפלסטיני הלילה מאש צה"ל מאיים להעמיק את חוסר האמון בין הצדדים.

מוכן לשבת עד שייצא עשן לבן. נתניהו וקרי (לע"מ)

נתניהו: מוכנים לדבר עד שייצא עשן לבן

אתמול התייחס גם ראש הממשלה נתניהו לניסיונות חידוש המשא ומתן ואמר: "אנחנו מוכנים לשבת באוהל עד שייצא עשן לבן". בפתח פגישתו עם ראש ממשלת איטליה אנריקו לטה, אמר נתניהו: "אנו רוצים שלום. אני רוצה שלום. אנו רוצים לפתוח במשא ומתן לשלום בהקדם האפשרי, ללא כל מכשולים. אנו חייבים להיכנס לאוהל ולהישאר באוהל ולחתור לסיום הסכסוך בין ישראל לפלסטינים. זהו יעדנו".

"לכך מכוונים מאמציו של מזכיר המדינה קרי, שראויים לדעתי לתמיכה אירופית עקבית ויציבה, ואני משוכנע שאיטליה תעניק את תמיכתה", פנה ראש הממשלה לעמיתו האיטלקי. הוא הדגיש באזני לטה את חשיבות ההגדרה של חיזבאללה באירופה כארגון טרור: "אם חיזבאללה איננו אגרון טרור, אינני יודע מהו ארגון טרור".