עריקאת: "אין פריצת דרך במו"מ"

לאחר סבב הפגישות של קרי בישראל וברשות, התייחסות ראשונה מהצד הפלסטיני. ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני הצהיר כי עד כה לא הושגה פריצת דרך במגעים. מוקדם יותר אמר נתניהו כי כל הסכם שיושג יובא בפני הציבור. קרי צפוי לשאת הצהרה אודות מאמציו באזור

"אין פריצת דרך", אבו מאזן ונתניהו, ארכיו (רויטרס)

ראש צוות המשא ומתן ברשות הפלסטינית סאיב עריקאת הבהיר כי אין פריצת דרך בשיחות שמקיים מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי במזרח התיכון להנעת תהליך מדיני בין ישראל לפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש התקדמות מסוימת אבל אנחנו לא יכולים להגיד שיש פריצת דרך", הצהיר עריקאת לאחר שהסתיימה פגישתם של שר החוץ האמריקני קרי ויושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. דבריו של עריקאת הנם בגדר התבטאות ראשונה מאז החל קרי בסבב השיחות האחרון.

המזכיר קרי, שהגיע לישראל בסוף השבוע לא חדל בשלושת הימים האחרונים מהניסיונות למציאת הנוסחה לחידוש המגעים בין ישראל לפלסטינים. קרי דילג בין לשכת נתניהו בירושלים לזו של אבו-מאזן ברמאללה כמה וכמה פעמים - אך נראה כפי הנראה, גם סבב השכנועים המרתוני הזה הסתיים ללא התפתחות משמעותית. הבוקר נודע כי שר החוץ האמריקני ביטל את מסיבת העיתונאים שתכנן - ויסתפק במסירת הצהרה בלבד בשעה 14:30 אודות עמדות הצדדים וכוונותיו העתידיות.

נתניהו: כל הסכם יובא בפני הציבור 

מוקדם יותר, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לסבב השיחות האחרון עם קרי והצהיר כי ישראל מוכנה לקיים שיחות עם הפלסטינים בכל עת ללא כל תנאים מוקדמים. "קיימתי פגישה שלישית עם מזכיר המדינה קרי אתמול עד לפנות בוקר, יחד עם עמיתיי לצוות המו"מ. ישראל מוכנה להיכנס למו"מ ללא דיחוי, ללא תנאים מוקדמים. אנחנו לא מערימים שום חסמים על חידוש שיחות הקבע והסדר שלום בינינו לבין הפלסטינים", אמר נתניהו בפתח הישיבה.

בדבריו רמז נתניהו כי ישראל לא תיכנע לאחת מדרישות הפלסטינים לשחרור אסירים עם דם על הידיים שנכלאו לפני הסכמי אוסלו. "יש דברים שאנחנו נעמוד עליהם בעוצמה בשיחות עצמן - ובראשם הביטחון. לא נתפשר על הביטחון ולא יהיה שום הסכם שיסכן את ביטחונם של אזרחי ישראל", אמר נתניהו.

עוד הוסיף ראש הממשלה כי לדעתו, על כל הסכם שיושג - אם יושג, להיות מובא להכרעה לא רק בכנסת - אלא גם בקרב העם בישראל. "אני מאמין שזה הכרחי שכל הסכם, אם יושג, יובא להכרעת העם", אמר.