קרי ורה"מ נפגשו: "אין התקדמות"

מזכיר המדינה, שחזר לישראל אחרי פגישה עם אבו מאזן, נועד עם נתניהו בפעם השלישית מאז יום חמישי במטרה להתניע את התהליך המדיני. בשלב זה לא נראה כי הצדדים הצליחו לגשר על הפערים העמוקים והשר גלעד ארדן אמר: "אנחנו לא מתקרבים לחידוש המו"מ"

לאחר פגישתו היום עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בירדן, חזר אמש מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לישראל ונועד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו - בפעם השלישית מאז יום חמישי. גורם פלסטיני בכיר התייחס למאמציו של קרי לקדם את חידוש המו"מ ואמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "כרגע אין תוצאות שיאפשרו לחדש את השיחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרי, שהאריך את שהותו באזור וביטל ביקור מתוכנן באבו דאבי, מנסה בכל כוחו להשיג הבנות בפגישותיו עם המנהיגים שיאפשרו לצדדים לחזור לשולחן המשא ומתן. בשלב זה אין כל עדות לכך שמאמציו נושאי פרי ונראה כי טרם הושגה פריצת דרך. מחר יכנס מזכיר המדינה האמריקני מסיבת עיתונאים בטרם יעזוב את ישראל, שבה הוא צפוי לעדכן באשר לתוצאות פגישותיו.

גורם ישראלי רשמי המעורה בשיחות אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ביקורו של קרי עשוי להניב הכרזה על פגישה בין משלחות ישראליות ופלסטיניות תחת חסות אמריקנית-ירדנית. "יש אפשרות כזו, אבל זה עוד לא בטוח", הוא הסביר.

מנגד, אמר גורם פלסטיני בכיר כי מאמציו של קרי עדיין לא הובילו להתקדמות אמיתית. "הניסיונות של ארה"ב נמשכים, אבל עד עתה בלי תוצאות ממשיות - שיוכלו להוביל לחידוש המשא ומתן".

מאמצי האמריקנים יביאו לפריצת דרך? נתניהו (AP)

ארדן: אבו מאזן עדיין מציב תנאים מוקדמים

השר להגנת העורף גלעד ארדן התראיין הערב לתכנית "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח ואמר כי "אנחנו לא מתקרבים לחידוש המשא ומתן. למיטב הבנתי, עדיין אבו מאזן דורש את אותם תנאים מוקדמים שאין לנו שום כוונה להיענות להם".

לדבריו, הפלסטינים רוצים לקבל את סוף המשא ומתן כבר בתחילה. ארדן דחה הטענות הפלסטיניות כי נתניהו לא באמת רוצה הסדר ואמר: "נתניהו נאם את נאום בר אילן, חזר מאז על מחויבותו לחזון שתי המדינות, הסיר מחסומים, הוא הקפיא את הבניה בהתנחלויות. כל זה לא הספיק כדי להתחיל את המשא ומתן".

ארדן הדגיש כי "הדבר המשמעותי ביותר עבורנו הוא להבטיח את האינטרסים הביטחוניים של אזרחי ישראל".