ג'יבריל רג'וב: "הכדור נמצא במגרש של נתניהו"

בכיר הרשות הפלסטינית התייחס לניסיונות האמריקנים להביא לחידוש המו"מ עם ישראל ואמר בריאיון ל"פגוש את העיתונות" כי "על נתניהו להעביר מסר ברור ולנקוט צעדים בשטח כדי לשכנע אותנו ואת כל העולם שהוא רציני". הוא הדגיש: "ברגע שישראל תתחייב לפתרון שתי המדינות על בסיס גבולות 67' אפשר לפתוח דף חדש"

על רקע מאמציו של מזכיר המדינה האמריקני קרי להביא לחידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים, אומר בכיר הרשות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח: "הכדור נמצא במגרש של נתניהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רג'וב הביע תקווה שהצדדים ישובו לדבר כמו בעבר ואמר כי "הגיע הזמן שנשב ביחד לדבר ולפי דעתי אין פתרון אחר וגישה אחרת להידברות מלבד פתרון של שתי מדינות לשני עמים - מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים לצד ישראל".

כשנשאל האם הוא יודע על התקדמות במגעים, אמר רג'וב: "אני חושב שהכדור במגרש של נתניהו. האם הוא באמת רוצה לגמור את הסכסוך על בסיס שתי מדינות לשני עמים. ברגע שאנו מגיעים למסקנה הזאת - אפשר לפתוח דף חדש. נהיה שכנים במקום אויבים".

בכיר הרשות דחה את הטענות על תנאים מוקדמים שמציב אבו מאזן ואמר כי על נתניהו להבהיר ש"השטחים שנכבשו ב-1967 הם לא חלק מישראל, אלא של העם הפלסטיני. על נתניהו להעביר מסר ברור ולנקוט צעדים בשטח כדי לשכנע את כולנו ואת כל העולם שהוא רציני".

קרי ונתניהו ייפגשו הערב

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שהאריך את שהותו באזור וביטל ביקור מתוכנן באבו דאבי, נפגש מוקדם יותר היום בעמאן עם אבו מאזן וחזר לאחר מכן לישראל כדי להיפגש עם נתניהו - בפעם השלישית מאז יום חמישי.

גורם ישראלי רשמי המעורה בשיחות אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ביקורו של קרי עשוי להניב הכרזה על פגישה בין משלחות ישראליות ופלסטיניות תחת חסות אמריקנית-ירדנית. "יש אפשרות כזו, אבל זה עוד לא בטוח", אמר הגורם.

מנגד, אמר גורם פלסטיני בכיר כי מאמציו של קרי עדיין לא הובילו לפריצת דרך. "הניסיונות של ארה"ב נמשכים, אבל עד עתה בלי תוצאות ממשיות - שיוכלו להוביל לחידוש המשא ומתן".