גורם פלסטיני על מאמצי קרי לחידוש המו"מ: "אין התקדמות"

מזכיר המדינה ייפגש הערב עם נתניהו, אחרי שנועד עם אבו מאזן, אך גורם פלסטיני המעורה במגעים מביע פסימיות ואומר: "מאמצי ארה"ב נמשכים, אבל עד עתה בלי תוצאות ממשיות". המטרה של קרי: שיחות ישירות בחסות אמריקנית-ירדנית

"אין התקדמות ממשית", נתניהו וקרי (עמוס בן גרשום לע"מ)

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי שב הערב לישראל, לאחר שנפגש היום בירדן עם יו"ר הרשות אבו מאזן, וידון עם ראש הממשלה נתניהו בהתקדמות המגעים לחידוש המשא ומתן. גורם פלסטיני בכיר אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "כרגע אין תוצאות שיאפשרו לחדש את השיחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרי, שהאריך את שהותו וביטל ביקור מתוכנן באבו דאבי, נפגש מוקדם יותר היום בעמאן עם אבו מאזן וחזר לאחר מכן לישראל כדי להיפגש עם נתניהו - בפעם השלישית מאז יום חמישי.

גורם ישראלי רשמי המעורה בשיחות אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ביקורו של קרי עשוי להניב הכרזה על פגישה בין משלחות ישראליות ופלסטיניות תחת חסות אמריקנית-ירדנית. "יש אפשרות כזו, אבל זה עוד לא בטוח", אמר הגורם.

מנגד, אמר גורם פלסטיני בכיר כי מאמציו של קרי עדיין לא הובילו לפריצת דרך. "הניסיונות של ארה"ב נמשכים, אבל עד עתה בלי תוצאות ממשיות - שיוכלו להוביל לחידוש המשא ומתן".

לפני פגישתו עם אבו מאזן שוחח מזכיר המדינה האמריקני עם יו"ר צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת. עריקאת שאל את קרי לגבי פגישותיו עם נתניהו ועם הנשיא פרס אתמול, וזה השיב לו: "היה טוב ומעניין".