ריבלין בארה"ב, עצרת יום השואה הבינלאומית תידחה?

נשיא המדינה הגיע לניו-יורק כדי להשתתף באירוע לציון 70 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו. אלא שכעת נראה כי קיומו עומד בסימן שאלה לנוכח סערת השלגים שצפויה לפקוד את האזור החל מהלילה

(חדשות 2)

על רקע הסופה שהוגדרה "היסטורית" שצפויה לפקוד את ארצות הברית החל מהלילה (שני), הגיע נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יחד עם פמלייתו לניו-יורק במטרה להשתתף מחר בטקס לציון 70 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ. אלא שבשל תנאי מזג האוויר הקשים שצפויים נערכות כעת התייעצויות האם לקיים את האירוע או לדחותו במספר ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות של האו"ם שאמון על הנושא מתכנס ולהכריע האם המליאה המיוחדת לרגל יום השואה הבינלאומי תבוטל לנוכח סערת השלגים החריגה. בין האפשרויות שנשקלות: דחיית העצרת ביממה - דבר שימנע את השתתפותו של מזכ"ל האו"ם באן קי מון.

זהו היום השני לביקורו של ריבלין, ובפתחו הוא ביקר באקדמיה הצבאית "ווסט פוינט". הוא התקבל על ידי דיקן האקדמיה במסדר כבוד, בירי מטח רשמי ובשירת שני ההמנונים. ריבלין הניח זר על קברו של אלוף דוד דניאל (מיקי) מרכוס, ששירת כאלוף הראשון של צבא ההגנה לישראל ועלה מארצות הברית כדי להשתתף בלחימה במלחמת העצמאות.