"חידוש המו"מ? אבו מאזן שב לעצרת האו"ם"

משא ומתן או הליכה חד-צדדית לאו"ם? לאחר הדיווחים על נכונותו של אבו מאזן לשוב לשולחן המו"מ, גורם ישראלי בכיר אומר כי יו"ר הפלסטינית מתכנן מהלך אחר. על הפרק: לפנות שוב לעצרת האו"ם בחודש ספטמבר ולהוביל מהלך חד-צדדי

לאחר הדיווחים בדבר נכונותו של יו"ר הרשות הפלסטינית לחזור לשולחן המשא ומתן - בישראל לא מכירים את כוונתו לוותר על התנאים המוקדמים, אבל מכירים ניסיון למהלך אחר. גורם ישראלי בכיר אמר הערב (ג') כי אבו מאזן מתכנן להגיע שוב לעצרת האו"ם בספטמבר ולהוביל מהלך חד-צדדי כדי להביא להישג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה, אבו מאזן מנסה "להכין את הקרקע" לקראת ספטמבר ולכן הוא מוכן הוא מוכן לתת למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שיינחת בארץ בסוף השבוע, זמן עד לחודש ספטמבר כדי לחדש את המשא ומתן.

יחד עם זאת, ציינו גורמים בסביבתו של אבו מאזן כי האחרון מוכן להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו - אבל לא התייחס לחידוש המשא ומתן ולוויתור על התנאים המוקדמים.

נתניהו במסר לפלסטינים: "לא ניכנס למו"מ כדי לסמן 'וי'"

בפתח פגישתו עם ראש הממשלה הגיאורגי, אמר היום נתניהו כי "מטרתנו היא לא רק לסמן 'וי' על פתיחת משא ומתן, אלא להתמיד בשיחות ולהמשיך בהן במשך תקופה כדי לנסות להתמודד עם כל הנושאים, ולהגיע להסכמה שתפתור את הנושאים המהותיים לסכסוך".

"תקוותינו העמוקה היא לשלום, לשלום אמיתי שאותו ניתן להשיג רק בשיחות ישירות ללא תנאים מקדימים", הדגיש ראש הממשלה. "אנו מוכנים להיכנס למשא ומתן כזה. אני מקווה שהפלסטינים מוכנים לכך גם".

נתניהו הוסיף: "לצורך הגעה להסכמים יידרשו זמן, נחישות ושיטתיות ואני מקווה שלפלסטינים יהיו הדברים האלה. זאת גישתנו, אני מקווה שזאת גם הגישה שלהם".