בנט: "השלום לא הולך לפרוץ מחר"

יו"ר הבית היהודי סקפטי בנוגע לאפשרות שאבו מאזן רציני בנוגע לחתימה על הסכם שלום עם ישראל. "אני לא מאמין שייצא מזה שום דבר", אמר וחידד את עמדתו: "מדינה פלסטינית בארץ זה אסון"

שר התעשייה והמסחר, נפתלי בנט, אולי הסמן הימני בקואליציה הנוכחית, מתייחס הבוקר לראשונה לפרסום אמש בחדשות 2 לפיו יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן מתכוון להתגמש ולשוב לשולחן המשא ומתן עם ישראל. "אני לא מאמין שייצא מזה שום דבר", אמר לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו-מאזן אמר לאחרונה למקורביו כי הוא מוכן לחזור לתקופה קצובה לשיחות ישירות עם ישראל. השר בנט מתייחס לאפשרות ששיחות כאלה יישאו פרי בספקנות רבה. "הציבור לפעמים שוכח שבבחירות האחרונות ב-2006, מתוך 132 מושבים בפרלמנט הפלסטיני נבחרו 76 של חמאס", הדגיש השר. "רוב מוחלט של הציבור הפלסטיני בחר בחמאס".

בנט התייחס גם לחילוקי הדעות הבולטים בין ראשי המפלגות שמרכיבים את הקואליציה והבהיר כי אין בכוונתו לנסות לבלום את המהלך בשלב הראשוני. "אני מכיר את הכיוון של ראש הממשלה, אבל אנחנו לא שותפים בעמדות בעניין הזה", הסביר בנט. "גם יאיר לפיד תומך במדינה פלסטינית, ואני מתנגד. לדעתי הקמת מדינה פלסטינית בתוך הארץ הזאת זה אסון".

לדברי בנט, השינויים התכופים במזרח התיכון לא מאפשרים לבצע מהלכים פורצי דרך. "אני לא חושב שמחר עומד לפרוץ השלום", הבהיר. "כשאירן משתלטת על עירק, סוריה ולבנון, וכשמצרים נמצאת תחת שלטון אסלאמי רדיקלי, אתה לא יכול לחתור להעביר את יהודה ושומרון לאויב הגדול שלנו".

"אני גר ברעננה, מרחק של 7 דקות מהקו הירוק", הוסיף בנט. "אני לא רוצה טילים על הראש שלי. יש לי ארבעה ילדים. רוב מדינת ישראל מצויה במרחק של דקות נסיעה מהקו הירוק - למה אנחנו צריכים להתאבד? כמה אנשים צריכים עוד פעם למות כדי להבין שזאת לא הדרך הנכונה?"