למה האו"ם גינה את מרוץ הפורמולה 1 בירושלים?

ברשות הפלסטינית פנו לאונסק"ו ודרשו לגנות את ישראל - בשל שורה של הפרות המתרחשות לכאורה בירושלים. בין היתר קראו לגינוי הרכבת הקלה, חפירות ארכיאולוגיות וגם – מירוץ הפורמולה 1 שנערך לאחרונה בעיר. הטענה: 70 מטרים מהמסלול עברו בתוך מה שהיה שטח ההפקר. באו"ם הוציאו גינוי. משרד החוץ: "יום שחור לאונסק"ו"

האו"ם מגנה את ישראל - זה אינו דבר חדש, אלא שהפעם הבקשה לגינוי היא מוזרה במיוחד. הפלסטינים פנו לאו"ם בדרישה לגנות את ישראל על הרכבת הקלה בירושלים וגם על מירוץ הפורמולה 1 שנערך לפני כשבוע בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגון אונסק"ו, ארגון המורשת של האו"ם שמתכנס בקמבודיה לדון באירועים אחרים, נכנע למהלך פלסטיני מתוחכם. הפלסטינים, שזכו לגיבוי של מדינות לא רבות, דרשו לגנות את ישראל על שורה של דברים המתרחשים בירושלים.

בין היתר תבעו לגנות חפירות ארכיאולוגיות בעיר, את חידוש גשר המוגרבים וגם - את מירוץ הפורמולה 1, בטענה ש-70 מטרים מהמסלול עוברים בתוך מה שהיה פעם שטח ההפקר. שר החוץ של ירדן נאסר ג'ודה, בלחץ פלסטיני, אף שלח מכתב בעניין זה ליו"ר אונסק"ו.

באו"ם שקלו להוציא את הגינוי, אך כרגע נושא המירוץ בירושלים לא נמצא בהודעה - אולי גם באו"ם השתכנעו כי מדובר בבקשה מוזרה מדי. מהלך זה מצטרף להחלטות נוספות שהתקבלו בימים האחרונים סביב הרעב בשטחים וגינוי של ברית מילה.

"זהו יום שחור לאונסק"ו", נמסר ממשרד החוץ בתגובה למהלך, "יום שהארגון יעדיף למחוק מהזיכרון ומההיסטוריה של גוף שאינו פועל במסגרת המציאות". במשרד החוץ טוענים כי "הפלסטינים מנצלים את התקבלותם לאונסק"ו במעמד של מדינה כדי לחטוף את סדר היום ולגרור את הארגון החשוב לתהומות המניפולציה הפוליטית".