בנט: "מדינה פלסטינית תמיט על ישראל 100 שנות סכסוך"

אחרי התבטאויותיו הקשות, השר בנט ניצב מאחורי עמדותיו. יו"ר הבית היהודי טוען שנסיגה מהגדה תהיה טעות איומה שתביא להקמת מדינה כמו זאת שקמה בעזה, במרחק חצי דקה מנתב"ג. בנט מדגיש כי אינו מתנגד לקיום משא ומתן, אך הוא אינו מוכן לשלם מחיר רק על עצם ההידברות

אין מו"מ בתשלום. השר בנט, ארכיון (רויטרס)

יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט מתייחס לסערות שעורר בשבוע האחרון - ופורס את משנתו לגבי פתרון הסכסוך עם הפלסטינים, לאחר שכינה אותם רסיס בישבן ואמר כי רעיון המדינה הפלסטינית מאחורינו. לדברי בנט, מדינה פלסטינית תמיט על ישראל אסון, ויש צורך לחשוב על פתרונות אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני סבור שהקמת מדינה פלסטינית ממערב לירדן תמיט על ישראל 100 שנים של סכסוך בלתי פוסק, הצפה של מיליוני פליטים לתוך ארצנו ובידוד בינלאומי הולך ומתגבר", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "אני סבור שמדינה פלסטינית זו תהא מדינה כושלת ועוינת. כמו המדינה הפלסטינית שקמה בעזה בשנת 2005 ופעילה עד היום רק מסוכנת הרבה יותר, כי היא תהיה במרחק טיסה של 30 שניות מנתב"ג, ומרחק נסיעה של 10 דקות מפתח-תקווה".

לדבריו, נסיגה מיהודה ושומרון תהיה טעות איומה. "כמו נסיגת-אוסלו בשנות ה-90 שהביאה למעל 1000 הרוגים במדינת ישראל וכמו הנסיגה מעזה שהביאה עלינו אלפי טילים ומדינת טרור של חמאס", הסביר.

"לא אשלם מחיר על קיום משא ומתן"

במקביל, בנט התייחס לקואליציה בה הוא חבר: "אני יודע שסיעות ממשלה זו (הליכוד, התנועה ויש עתיד) תומכות בהקמת מדינה פלסטינית, וסיעת הבית היהודי נכנסה לממשלה זו ביודעין. אני מאמין בכנות עמדותיהם של נתניהו, לפיד ולבני, אך אני סבור שהם שוגים. אני מאמין שאמירות מסוג 'אם לא נקים מדינה פלסטינית יבוא הקץ על ישראל' הם מוטעות, ובוודאי מזיקות - הרי, אפילו אם אתה מאמין בהקמת מדינה פלסטינית, אמירה כזו מעודדת את אויבינו פשוט להמתין לקץ ישראל".

"לא נטיל וטו על קיום משא ומתן. אך לא נסכים לשלם מחירים תמורת עצם קיום המו"מ. רוצים לשאת ולתת? קדימה. אם אני מנהל מו"מ לרכישת רכב, אני לא אסכים לשלם 5000 שקלים תמורת הזכות לדון על הרכב".

בנט סבור שפיתרון "שתי מדינות לשני עמים" אליו התחייב ראש הממשלה נתניהו בנאום בר אילן אינו ישים: "אני סבור שהגיע הזמן לחשוב על אלטרנטיבה להחדרת מדינה פלסטינית ללב הארץ שלנו. ארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ורק בארץ זו אנו יכולים למלא את הייעוד המיוחד של העם היהודי. לא נעצור ולא נחסום קיום מו"מ עם הפלסטינים, למרות שאיננו מאמינים בכך. הגיע הזמן לפתח אלטרנטיבות חדשות ואנו עושים זאת".