"חיוני לדבר על האיום האירני גם בוושינגטון"

שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר הגן על נאום נתניהו הצפוי בקונגרס האמריקני וטען כי אין מדובר בהתערבות בפוליטיקה הפנימית או בפגיעה בנשיא. "עליו לדבר על האסלאם הקיצוני ועל האנטישמיות", אמר

"נאום נתניהו חיוני". דרמר (חדשות 2)

שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר נשא הלילה (שני) נאום בו הגן על נאומו הצפוי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקונגרס האמריקני, שזכה לביקורות רבות במדינה. "חיוני לדבר על האסלאם הקיצוני גם בוושינגטון", אמר דרמר בנאום בפלורידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

"כפי שהייתה חשיבות גדולה לכך שראש הממשלה יגיע לפריז לאחר תקיפות הטרור, כך חיוני שידבר על האנטישמיות ועל איום האסלאם הקיצוני בוושינגטון, כמו גם על הסכנות של אירן הגרעינית", המשיך דרמר. "בביקור אין כוונה להראות חוסר כבוד לנשיא אובמה. ישראל מעריכה את התמיכה ממנו בתחומים רבים. כמו כן אין כוונה להכנס לתוך הפוליטיקה הפנימית. ישנה מטרה אחת לביקור נתניהו בוושינגטון והיא לדבר כל עוד ישנה אפשרות לעשות כן, כשעוד ישנה אפשרות להשפיע ולשנות".

דרמר האשים בנאומו את אירופה באנטישמיות שמוסווית בשנאת ישראל. "כשמשווים בין עזה לאושוויץ, כשמחרימים את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון וכשממשלות מאמצות את הממשלה הפלסטינית הנתמכת על ידי ארגוני טרור, זוהי אנטישמיות, לא ביקורת לגיטימית על ישראל", הדגיש.

דרמר התייחס גם לפניית הפלסטינים להאג. "כשבית הדין הבינלאומי, שיוסד מיד לאחר השואה כדי להבטיח שרצח עם לא יוכל להתרחש עוד, חוקר את ישראל, שרק הגנה על עצמה מפני אלפי טילים שנורו לעברה, זו לא ביקורת לגיטימית אלא אנטישמיות", אמר.

נתניהו בקונגרס, ארכיון (AP)

נתניהו השיב אתמול לביקורת במסר תקיף. לאחר ההזמנה לנאום בקונגרס שיצרה קרע חריף עם ארצות הברית, הוא שב והדגיש אתמול כי בכוונתו לטוס לארה"ב כדי למנוע מאירן להפוך למעצמה גרעינית. בימים האחרונים ספג נתניהו ביקורת גם מערוץ "פוקס" השמרני, שהגדיר את הנסיעה מאחורי גבו של אובמה כ"מהלך זדוני".

בפתח ישיבת הממשלה השבועית אמר נתניהו: "כראש ממשלת ישראל, אני מחויב לעשות כל מאמץ כדי למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני שיכוון כלפי מדינת ישראל. המאמץ הזה הוא חובק עולם, ואגיע לכל מקום שאליו אוזמן כדי להשמיע את עמדתה של מדינת ישראל וכדי להגן על עתידה וקיומה".

נתניהו נימק את עיתוי נסיעתו בהסכם המתגבש: "בשבועות הקרובים עלולות המעצמות להגיע להסכם מסגרת עם אירן, הסכם שעלול להשאיר את אירן כמדינת סף גרעינית, דבר שיסכן בראש ובראשונה את קיומה של מדינת ישראל".