ביקור חשאי בשליחות קרי: האם הבנייה בשטחי E1 תפריע לרצף טריטוריאלי פלסטיני?

משלחת אמריקנית בראשות האדמירל האריס ביקרה השבוע בשטח המחלוקת E1 שממזרח לירושלים כדי לבחון האם הבנייה הישראלית במקום תפריע לרצף טריטוריאלי פלסטיני עתידי. מתאם הפעולות בשטחים האלוף איתן דנגוט הסביר להאריס כי הבנייה לא תפריע למדינה פלסטינית להתקיים

האדמירל בא לבדוק את הבנייה (אהוד אמיתון - סוכנות תצפית)

לאחר ביקורם בישראל של מנהיגים רבים מסביב לעולם שהגיעו לועידת הנשיא השבוע, מתברר כי באותו הזמן היה ביקור מסוג קצת שונה. האדמירל האריס, קצין בצבא האמריקני שפועל תחת שליחות קרי, הגיע לביקור חשאי בישראל, ויחד עם מתאם הפעולות בשטחים איתן דנגוט יצאו לסיור באזור E1 מזרחית לי-ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האדמירל הגיע לביקור כחלק מביקוריו התכופים לצורך פיקוח על תוכנית מפת הדרכים. הפעם, האריס בא לביקור בין השאר גם במבשרת אדומים, שם דנגוט הסביר לו למה בנייה במקום לא תפגע ברציפות הפלסטינית במקרה ותקום מדינה כזו. לשכת המתאם דנגוט סירבה לספק פרטים על הביקור החשאי, והאמריקנים היו מוכנים לאשר רק שאכן היה ביקור כזה.

את ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל זה הרגיז. במכתב ששלח ללשכת ראש הממשלה נתניהו, כתב כשריאל כי "לא יכול להיות שיש ביקור רם דרג כזה ולא מזמינים אותי. זה משפיל, זה עלבון. לא ייתכן שראש עיר במדינת ישראל לא מוזמן לקבלת פנים אצלו, בעיר שלו". בלשכת רה"מ הגיבו לדבריו של כשריאל, ואמרו כי "זה ביקור שנושאו מאפיינים ביטחוניים, ולכן לא צריך להודיע על ביקור בעל אופי כזה".