עריקאת: "ישראל נגד פתרון 2 המדינות"

מספר שעות לאחר ששר הכלכלה בנט אמר כי "רעיון המדינה הפלסטינית מאחורינו", הגיב מהל צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת לדברים, ואמר כי "התוכנית של ישראל היא להרוס את חזון 2 המדינות". לדבריו, "הממשלה הישראלית נחושה להכשיל את תוכניתו של ג'ון קרי"

עריקאת תוקף את ישראל. ארכיון (חדשות 2)

מספר שעות לאחר דבריו של שר הכלכלה בנט כנגד פיתרון 2 המדינות - מגיעה התגובה הפלסטינית: מנהל צוות המשא ומתן מטעם הרשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, קרא אמש לקהילה הבין לאומית "להבין את המציאות". לדבריו, "התוכנית האמיתית של ישראל היא להרוס את החזון של 2 מדינות ל-2 עמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עריקאת התייחס לאמירות של מספר בכירים ישראלים בנושא, ואמר כי "בימים האחרונים, מספר בכירים ישראלים ממשרדי ממשלה שונים הבהירו את עמדותיהם כנגד מאמץ הקהילה הבין לאומית להגיע לפתרון 2 מדינות ל-2 עמים בקווי 1967".

עריקאת הוסיף כי לא מדובר במיעוט ישראלי שחושב כך. "אלו לא אמירות בודדות, אלא חלק מאמונות קיצוניות שמוכיחות כי ישראל לא חפצה בפתרון. ישראל בעצם הספידה את פתרון 2 המדינות", אמר עריקאת.

"האמירות האחרונות בנושא הולכות יד ביד עם צעדיו של ראש הממשלה נתניהו, שכוללים פעילות אגרסיבית בשטחים, הריסת בתים ופינוי אזרחים. כל אלו הם חלק מתוכנית ישראלית להרוס כל סיכוי למדינה פלסטינית", אמר עריקאת, והוסיף כי "הממשלה הישראלית נחושה להכשיל את תוכניתו של ג'ון קרי. קריאותיו של נתניהו לשוב לשולחן המשא ומתן הן ריקות מתוכן בעקבות מעשיו בשטח".

בנט נגד המדינה הפלסטינית. ארכיון (משרד התמ"ת)

בנט: "רעיון המדינה הפלסטינית מאחורינו"

נאום זה של עריקאת מגיע מספר שעות בלבד לאחר דבריו של שר הכלכלה נפתלי בנט, שהבהיר במהלך כנס של מועצת יש"ע בירושלים כי פתרון שתי המדינות הגיע למבוי סתום, ואמר כי "רעיון המדינה הפלסטינית מאחורינו".

בנט הבהיר כי יש לוותר על רעיון שתי המדינות לשני עמים: "זה הבית שלנו, אנחנו הדיירים כאן, לא הכובשים. הניסיון להקים מדינה פלסטינית בתוך הארץ שלנו נגמר".

הוא ציין את חוסר התועלת בניסיון להגיע לפשרה עם הפלסטינים ואמר כי "מעולם בתולדות ישראל לא השקיעו כל כך הרבה אנרגיה במשהו כל כך חסר תכלית. אנו צריכים לעבור ממצב של איך משכנעים שזה לא ראוי להתנהלות שבה הרעיון הזה מאחורינו".

יו"ר הבית היהודי הוסיף כי "הדבר החשוב ביותר בארץ ישראל זה לבנות ולבנות. חשוב שתהיה נוכחות ישראלית בכל מקום. הבעיה העיקרית שלנו היא עדיין חוסר המוכנות של מנהיגי ישראל להגיד בצורה פשוטה שארץ ישראל שייכת לעם ישראל".