נקמה אמריקנית? לא לנתניהו, מגעים עם ריבלין

בממשל האמריקני זועמים על רה"מ נתניהו שתיאם מאחורי גבם ביקור בקונגרס ומנסים ליזום מפגש עם יריבו לשעבר בליכוד – הנשיא ריבלין. השניים ניסו לתאם מפגש, אך לא הצליחו בגלל לו"ז צפוף. אובמה צפוי להזמין את ריבלין לביקור בבית הלבן

אובמה והנשיא ריבלין, ארכיון (רויטרס)

על רקע הדיווחים על הכעס בממשל האמריקני על ראש הממשלה נתניהו בעקבות ביקורו הצפוי והבלתי מתואם בקונגרס, מתקיימים מתחת לפני השטח ניסיונות לתאם פגישה בין הנשיא אובמה לבין מקבילו בישראל, הנשיא רובי ריבלין הידוע במערכת היחסים המתוחה עם נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לחדשות 2 נודע כי בימים האחרונים התקיימו מגעים רשמיים בין ישראל לארה"ב בניסיון לייצר פגישה בין הנשיא אובמה לנשיא ריבלין שנמצא בביקור בניו יורק. הדבר לא התאפשר בגלל בעיות בלוח הזמנים, אף הוחלט ששני המנהיגים יקיימו שיחה טלפונית ושהנשיא ריבלין יוזמן בזמן אחר לביקור בבית הלבן שבו יפגוש את אובמה.

בשבוע שעבר הודיעו נשיא ארצות הברית אובמה ומזכיר המדינה האמריקני קרי כי לא ייפגשו עם נתניהו במהלך ביקורו בוושינגטון. הסיבה הרשמית שסיפקו השניים: הצורך להימנע ממראית עין של התערבות בבחירות בישראל. הזמנת נתניהו לנאום בפני שני בתי הקונגרס, שנעשתה ללא ידיעת הבית הלבן, עוררה מתיחות חריפה בין וושינגטון לירושלים.

"אגיע לכל מקום שאליו אוזמן" (רויטרס)

הבוקר שב נתניהו והדגיש כי בכוונתו לטוס לארצות הברית ולנאום בנושא הגרעין האירני. "כראש ממשלת ישראל אני מחויב לעשות כל מאמץ כדי למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית. "המאמץ הזה הוא חובק עולם ואגיע לכל מקום שאליו אוזמן כדי להשמיע את עמדתה של ישראל ולהגן על עתידה וקיומה".

אתמול תקף פרשן רשת פוקס כריס וואלאס את נתניהו על ביקורו הצפוי בקונגרס האמריקני, שלא תואם קודם לכן עם הממשל בוושינגטון. בדיון שנערך באולפן רשת החדשות, האשים וואלאס את נתניהו בכך שהפתיע את בכירי ממשל אובמה: "הייתי בבית הלבן כשביינר (מנהיג הרוב הרפובליקני) הודיע כי הזמין את נתניהו. בכיר בבית הלבן היה בהלם שלא קיבל התראה על כך", חשף הפרשן הבכיר של רשת החדשות המזוהה עם הימין השמרני.