חודש שיתוף הפעולה הכלכלי עם הפלסטינים

אחרי יותר מחצי שנה של נתק, נפגש שר האוצר יאיר לפיד עם עמיתו ברשות הפלסטינית שוקרי בשארה והשניים סיכמו על חידוש העבודה המשותפת בתחומי הכלכלה. על הפרק: השקעות משותפות וסחר בין הרשות לישראל. לפיד: "נמשיך לחזק את הקשר"

אחרי יותר מחצי שנה חודש שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל לרשות הפלסטינית. שר האוצר יאיר לפיד נפגש היום (א') עם שר האוצר הפלסטיני שוקרי בשארה והשניים החליטו על חידוש שיתוף הפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפגישה, שנערכה במשרד האוצר בירושלים, דנו הצדדים ביישום של צעדים בוני אמון. השרים החליטו על לוח זמנים שבמסגרתו יקודם שיתוף הפעולה הכלכלי.

עוד סיכמו כי במסגרת שיחות עתידיות יקודמו השקעות משותפות וסחר בין הצדדים. "שיתוף הפעולה הכלכלי יתרום לישראל ולרשות", אמר לפיד, "נמשיך לחזק את הקשר ולקדם את הנושאים הכלכליים החשובים לשני הצדדים".

"שת"פ שיתרום לישראל ולרשות" (AP)

בחודש נובמבר 2012 הופסקו השיחות עם הפלסטינים בנושאים הכלכליים. חודש לאחר מכן הודיעה הממשלה הקודמת כי הטילה עיצומים על כספי הרשות, בעקבות המהלך הפלסטיני החד צדדי באו"ם להכרזה על הרשות כמדינה משקיפה בארגון.

על פי ההחלטה, שאושרה על ידי נתניהו ושר האוצר דאז יובל שטייניץ, חולטו כספי הפלסטינים לטובת כיסוי חלק מחובות העבר לחברת החשמל. כחודש לאחר מכן הודיע נתניהו כי יעביר לרשות הפלסטינית, באופן חד פעמי, כמאה מיליון דולר לרשות בשל מצוקתה הכלכלית הקשה.