נתניהו: "אירן תיבחן על פי מעשיה"

ראש הממשלה נתניהו מצנן הבוקר את ההתלהבות במערב מבחירתו של המועמד המתון לתפקיד נשיא הרפובליקה האסלאמית. "צריך להמשיך בלחץ הבינלאומי על אירן", אמר נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס היום לראשונה לתוצאות הבחירות באירן ואומר שלמרות בחירתו של חסן רוחאני, מי שנחשב כמועמד המתון בדעותיו, אין להרפות את הלחץ הבינלאומי המופעל על הרפובליקה האסלאמית. "אסור להיתפס למשאלות לב", הדגיש הבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית, שם הזכיר כי מי שעומד מאחרי המדיניות של הרפובליקה האסלאמית הוא מנהיגה הרוחני של המדינה האייתולה חמנאי ולא הנשיא - יהיה אשר יהיה. "צריך לזכור ששליט אירן פסל מלכתחילה מועמדים שלא התאימו להשקפותיו הקיצוניות".

לדברי נתניהו, "ככל שהלחץ על אירן יגבר כך יגדל הסיכוי להביא לעצירת תכנית הגרעין האירנית שנשארה האיום הגדול ביותר על שלום העולם".

"לפני חמש עשרה שנה בחירתו של נשיא אחר שנחשב במערב כמתון, לא הביאה לשינוי במדיניות התוקפנית הזאת", אמר נתניהו. "הדבר היחיד שהביא להקפאה זמנית של תכנית הגרעין באירן היה החשש שלה מפעולת תקיפה נגדה ב-2003".

ספקנות בישראל, רוחאני (רויטרס)

"אירן תיבחן על פי מעשיה", הוסיף ראש הממשלה. "אם היא תמשיך להתעקש לפתח את תכנית הגרעין שלה, המענה צריך להיות ברור - עצירת תכנית הגרעין בכל דרך".

מי שעוד התייחס הבוקר לנושא הוא נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שבירך את רוחאני על בחירתו לתפקיד. בהודעה רשמית נמסר שפוטין קורא לנשיא החדש לחזק את היחסים והידידות בין שתי המדינות.