נתניהו: "היעד - פשרה היסטורית וקץ לסכסוך עם הפלסטינים"

במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת פולין התייחס ראש הממשלה לקיפאון במו"מ עם הפלסטינים ולניסיון האמריקני לחדש את השיחות והבהיר: "ישראל מוכנה לחידוש שיחות השלום הישירות ללא תנאים מוקדמים". בהתייחסו לסוגיית הגרעין האירני אמר: "לשלב את הסנקציות עם איום צבאי אמין"

מספר ימים לאחר התבטאויותיו מעוררות המחלוקת של סגן שר הביטחון דני דנון, שאמר כי ממשלת ישראל אינה מחויבת לפתרון שתי המדינות, מדגיש ראש הממשלה נתניהו: "היעד שלי הוא להגיע לפשרה היסטורית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים שקיים בפולין עם ראש הממשלה המקומי דונלד טוסק אמר נתניהו: "אני רוצה שלום. על מנת להשיג שלום יש לנהל מו"מ ואנו רוצים לראות בהצלחת המאמצים האמריקניים. ישראל מוכנה לחידוש שיחות השלום הישירות ללא תנאים מוקדמים. הגיע הזמן להפסיק את הוויכוח על תנאים מוקדמים ולפתוח בשיחות באופן מיידי".

ראש הממשלה הוסיף כי הוא שואף לפשרה "שתשים קץ לסכסוך בין ישראל לפלסטינים אחת ולתמיד: מדינה פלסטינית מפורזת המכירה במדינה היהודית, עם הסדרי ביטחון הדוקים לישראל". נתניהו הדגיש כי הוא לא מציב את יעדיו כתנאים מוקדמים לשיחות, והוסיף: "אני מצפה לפתוח בשיחות אלה ללא תנאים מוקדמים וללא עיכוב. אני מוכן לשלום מסוג זה ואני מקווה שגם הפלסטינים מוכנים".

"סנקציות בשילוב איום צבאי אמין"

"הבחירות לא יניבו שינוי". המועמדים לנשיא (רויטרס, AP)
במסיבת העיתונאים התייחס נתניהו גם לסוגיית הגרעין האירני ושיגר איום מרומז כלפי טהרן: "צריך לשלב את הסנקציות על אירן עם איום צבאי אמין. המשטר האירני חייב להבין שבדרך זו או אחרת, לא יתאפשר לו להשלים את תכניתו להשגת נשק גרעיני".

נתניהו דחה על הסף אפשרות שהבחירות לנשיאות אירן תוביל לשינוי במדיניותה של טהרן: "למרבה הצער הן לא יניבו שום שינוי משמעותי. המשטר ימשיך להיות מובל על ידי שליט אחד, שימשיך את המרוץ של אירן לעבר פצצה גרעינית".