רשת פוקס נגד נתניהו: "מתגנב לקונגרס במהלך זדוני"

רשת פוקס האמריקנית במתקפה נדירה נגד רה"מ נתניהו ויישור קו נדיר עם הדעה הרווחת בקרב המפלגה הדמוקרטית. "נתניהו לא יכול להתגנב לארה"ב מאחורי גבו של הנשיא", אמר פרשן הרשת. "מה הוא חושב, שאנחנו מטומטמים?", תהה המגיש

גם בפוקס תוקפים, ארכיון (רויטרס)

הישג מפוקפק לראש הממשלה נתניהו: הוא הצליח לגרום לרשת פוקס, המזוהה עם המפלגה הרפובליקנית, ליישר קו עם הדמוקרטים - כך לפחות עולה מביקורת חסרת תקדים של פרשן הרשת כריס וואלאס, שתקף את נתניהו על ביקורו הצפוי בקונגרס האמריקני, שלא תואם קודם לכן עם הממשל בוושינגטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון שנערך באולפן רשת החדשות, האשים וואלאס את נתניהו בכך שהפתיע את בכירי ממשל אובמה. "הייתי בבית הלבן כשביינר (מנהיג הרוב הרפובליקני) הודיע כי הזמין את נתניהו. בכיר בבית הלבן היה בהלם שלא קיבל התראה על כך", חשף הפרשן הבכיר של רשת החדשות המזוהה עם הימין השמרני.

"בשביל לתת לך מושג עד כמה המהלך הזה זדוני, אספר שמזכיר המדינה ג'ון קרי נפגש עם השגריר הישראלי לארה"ב למשך שעתיים ביום רביעי, ורון דרמר לא הזכיר את העובדה שנתניהו במגעים להגיע לוושינגטון", הוסיף הפרשן, "וזאת לא כדי להיפגש עם הנשיא אלא כדי לנאום בפני הקונגרס ולמתוח ביקורת על המדיניות של הנשיא".

"הישראלים חושבים שאנחנו מטומטמים גמורים?"

מגיש המשדר השמיע ביקורת חריפה שלא נשמעת לרוב ברשת על הממשל הישראלי: "זה נשמע כאילו הם חושבים שאנחנו, ארה"ב, חבורה של מטומטמים גמורים, כאילו שלא נבין מה קורה כאן". על כך ענה הפרשן כי "נתניהו לא היה מגיע אם הדבר לא היה מעניק לו יתרון פוליטי".

ברשת האמריקנית הדגישו כי אין מי שמתנגד לעמדה הנחרצת של רה"מ נגד אירן, אך טענו ש"התגנבות" לקונגרס מאחורי גבו של הנשיא אובמה אינה מסייעת לאינטרסים של ישראל. "להתעלם מהנשיא ואפילו לא להגיד לו שהוא מגיע, זו כבר שאלה של הפרת כללי הדיפלומטיה והפרוטוקול".