לבני נגד דבריו של סגן שר הביטחון: "על רה"מ להחליט אם לתת יד לדנוניזם"

שרת המשפטים והממונה על המו"מ מול הפלסטינים ציפי לבני, הגיבה לדבריו של סגן שר הביטחון דני דנון שטען כי הממשלה תכשיל פתרון של שתי מדינות. "ראש הממשלה יצטרך להחליט אם ללכת אחר קבוצה של קיצוניים שאינם רוצים בהסדר", אמרה בפתח ישיבת סיעתה

"נתניהו יחליט אם ללכת עם הקיצוניים", לבנ (חדשות 2)

שרת המשפטים ציפי לבני התייחסה בפתח ישיבת סיעת "התנועה" לדבריו של סגן שר הביטחון דני דנון, שיצא במוצהר נגד מדיניות הממשלה בריאיון לאתר "The Times of Israel" וטען כי לא יקודם פתרון שתי המדינות. "ראש הממשלה יצטרך להחליט אם הוא נותן ל'דנוניזם' שרוצה להשתלט על עמדת הממשלה", אמרה לבני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יושבת ראש התנועה  קראה לראש הממשלה להחליט באשר לכיוון בו יקבל החלטותיו בנוגע לתהליך המדיני, לאחר שדנון אמר במהלך הריאיון כי ראש הממשלה ממשיך לקרוא לפלסטינים לשוב למשא ומתן רק משום שהוא יודע שישראל לעולם לא תגיע עמם להסכם. "נתניהו יצטרך להחליט אם לאפשר לקבוצה קיצונית שלא רוצה בהסדר שלום - להשתלט על עמדת הממשלה, או לקבוצה שמאמינה שהסדר שלום הוא אינטרס חיוני לישראל", הסבירה לבני.

בנוסף, לבני התייחסה אף למעורבותה של סיעת "יש עתיד" בראשות שר האוצר לפיד, וציינה כי גם עליהם מוטל החובה להביע התנגדותם להצהרות ברוח דבריו של דנון. "הציפייה שלי היא גם מ"יש עתיד", שהודיעה שלא תשב בממשלה שלא תקדם הסדר מדיני, שתהיה יותר אקטיבית בנושא הזה. ראש הממשלה אמר 'שתי מדינות לשני עמים'. אנחנו התחייבנו בנושא הזה, וכך וגם 'יש עתיד'".

"האינטרס האמיתי שלנו - כמה שיותר שטחים ביהודה ושומרון"

דברי של לבני, הממונה על התהליך המדיני עם הפלסטינים, מצטרפים לקריאותיהם של חברי כנסת ממפלגות האופוזיציה שקראו לפיטוריו של סגן השר דנון בדבר עמדותיו בנוגע למשא ומתן מול הפלסטינים.

בתוך כך, סגן השר הוסיף בהקשר זה כי החזון שלו בנוגע למזרח התיכון כולל שותפות עם מצרים וירדן, שיסייעו בקביעת גורלם של הפלסטינים. "החזון שלי כולל שותפות אמיתית עם שכנותינו ועם הפלסטינים. האינטרס שלנו זה שיישאר כמה שיותר משטח יהודה ושומרון בריבונית ישראלית. לא נספח את התושבים הפלסטינים, אלא מעמדם ייקבע בהסכמה עם ירדן".

בריאיון שישודר הערב בתכנית "חיידק פוליטי" בערוץ הכנסת, חזר דנון על דבריו והסביר עוד כי אין זה נכון להמשיך לחתור לפתרון קבע. "המצב הקיים של ניהול הסכסוך עדיף על טעויות נוספות דוגמת אוסלו או ההתנתקות", אמר סגן שר הביטחון.