הניסיון לחדש את המו"מ: זינוק בהתחלות הבנייה בשטחים

הפלסטינים דורשים את הקפאת הבנייה כתנאי להתנעת התהליך המדיני, וכעת מתברר כי לא רק שהבנייה בשטחי יו"ש לא פחתה, היא עלתה מאז ינואר האחרון ב-176% - מ-190 התחלות בנייה ל-865. זאת, בעוד שבתחומי הקו הירוק חלה ירידה של 8.9% בהתחלות בנייה

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הודיע כי לא יגיע ביום שלישי הקרוב לישראל במסגרת מאמציו להתניע את התהליך המדיני מול הפלסטינים, אלא רק בסוף השבוע הקרוב. ככל הנראה קרי לא היה שמח לשמוע את הנתונים הבאים, המתפרסמים על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שלפיהם חלה עלייה חדה בהתחלות הבנייה ביהודה ושומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כחלק מהמגעים המתנהלים בין ישראל, האמריקנים והפלסטינים, דורשים האחרונים כי ישראל תקפיא את תהליכי הבנייה בשטחים, כתנאי להתנעת התהליך המדיני. אבל כעת מתברר, כי לא רק שהבנייה בשטחי יהודה ושומרון פחתה, היא אף עלתה ב-176% בשלושת החודשים הראשונים של שנת 2013 - לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

לעומת תנופת הבנייה בגדה המערבית, התחלות הבנייה בתוך שטחי הקו הירוק דווקא ירדו. ברבעון הראשון של שנת 2013 ירד שיעור התחלות הבנייה בשטח ישראל ב-8.9%.

865 התחלות בנייה במרץ (חדשות 2)

"זו התשובה של הממשלה ליוזמת השלום הערבית"

מהנתונים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי בינואר 2012 היו בשטחי יהודה ושומרון פחות מ-200 התחלות בנייה, וכך נשמרה המגמה לאורך כל אותה שנה. אלא שמחודש ינואר 2013 - אז היו 190 התחלות בנייה - עד לחודש מרץ האחרון, נרשם זינוק חד במספר התחלות הבנייה, שהגיע ל-865.

יריב אופנהיימר, מזכ"ל "שלום עכשיו" הגיב לנתונים ואמר כי "עכשיו זה רשמי. בזמן שבתוך ישראל בונים פחות - בהתנחלויות לא מפסיקים לבנות. לצערנו זו התשובה של ממשלת ישראל ליוזמת השלום הערבית ולביקור של קרי באזור".