דנון נשאר בשלו: "רעיון שתי המדינות הוא לא טוב"

למרות התפקיד הרשמי שקיבל לאחרונה, ממשיך סגן שר הביטחון דני דנון לצאת בפומבי נגד מדיניותו המוצהרת של ראש הממשלה נתניהו. "רעיון שתי המדינות מסוכן", הוא אומר. נתניהו בתגובה: "נתמקד בעשייה ולא בפוליטיקה קטנה"

באופוזיציה קוראים לראש הממשלה לפטר לאלתר את סגן שר הביטחון דני דנון, שיוצא במוצהר נגד מדיניות הממשלה וטוען כי לא יקודם פיתרון שתי המדינות. בראיון לאתר The Times of Israel במהלך סוף השבוע אמר דנון כי "בממשלה הזו לא התקיים מעולם דיון בנושא", והסביר כי אם העניין יובא להצבעה הוא יזכה רק לתמיכת שרי "התנועה" ו"יש עתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אמרתי את האמת שאני מאמין בה כבר עשרים שנה", הדגיש הבוקר דנון בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "אני מתנגד להקמת מדינה פלסטינית, רעיון שתי המדינות הוא לא טוב. בליכוד, בתנועה אליה אני שייך, אין רוב להקמת מדינה פלסטינית".

"ראש הממשלה אמר בצורה ברורה שהוא בעד משא ומתן ללא תנאים מוקדמים, אנחנו תומכים במשא ומתן", טען דנון, שמונה עם הקמת הקואליציה לתפקיד סגן שר הביטחון. "אבל אם המשמעות של כך היא הקמת מדינה פלסטינית, חזרה לקווי 67' וחלוקת ירושלים, אנחנו לא מסכימים לכך".

אמש דחו גורמים בסביבתו של ראש הממשלה את דבריו של דנון. הבוקר גם נתניהו עצמו התייחס לדברים בצורה עקיפה בישיבת הממשלה השבועית. "נתמקד בעשייה הגדולה ולא בפוליטיקה הקטנה", אמר ראש הממשלה. "הסדר יתבסס על מדינה פלסטינית מפורזת שמכירה במדינה יהודית והסדרי ביטחון שמתבססים על צה"ל".

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, מי שהפך לסמן השמאלי ביותר בקואליציה הנוכחית, מתח ביקורת על דבריו של דנון. "הוא עושה נזקים קשים מאוד למדיניות של מדינת ישראל כשהוא מנסה לשפוך מים קרים על הניסיונות של הרבה מאוד אנשים למצוא את הנוסחא שתביא לנתניהו ואבו-מאזן לשבת ולדון על עתיד האזור", הדגיש פרץ.

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט תקף יו"ר סיעת העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג את דבריו של דנון ואת התנהלות ראש הממשלה. "ייתכן מאוד שהממשלה משקרת לקהל היעד שלה וראש הממשלה מנהל מדיניות דו-פרצופית", טען הרצוג.