בנט מלגלג על הכוונה לסמן מוצרים: "לכתוב יוצר באזור שלום, לא בהתנחלויות"

בתשובה לדיווחים שלפיהם האיחוד האירופי יסמן מוצרים מהתנחלויות, השר נפתלי בנט התלוצץ במהלך ביקור בשומרון והציע לסמן מוצרים מהאזור עם תג "יוצר באזור שלום". לדברי בנט, "השלום האמיתי הוא בשטח ולא במשרדי אנאפוליס"

שר הכלכלה בנט עונה היום בציניות לכוונות של האיחוד האירופי, ושל גרמניה בפרט, לסמן מוצרים שמגיעים מהתנחלויות. "אני תומך בסימון מוצרי ההתנחלויות, רק שיכתבו: 'יוצר באזור השלום'", אמר יושב ראש הבית היהודי במהלך סיור במפעל משותף ליהודים וערבים באריאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ביקורו בשומרון, הגיע בנט גם לכנס היזמות, וחילק טיפים ליזמים מתחילים: "אני רוצה להתייחס למערכה בינלאומית שמתרחשת בניסיון לסמן את המוצרים של יהודה ושומרון. צריך להביא את כל העולם ליהודה ושומרון ולהראות להם מה זה באמת דו קיום, מהם מפעלים משותפים שיהודים וערבים עובדים יחד. זה השלום האמיתי ולא במשרדי אנאפוליס שבהם אף אחד שם לא מחובר למציאות. מילים לא עושות שלום. עסקים, רכישות משותפות הם אלה שעושים שלום. אנחנו לא שונאים, יש פה רצון לדו קיום אמיתי בשטח".

גרמניה תסמן מוצרים מהתנחלויות?

דבריו על בנט מגיעים על רקע דיווח שלפיו באיחוד האירופי שוקלים לסמן מוצרים שיוצרו בהתנחלויות שמעבר לקו הירוק. בשבוע שעבר נחשפו גם מסמכים רשמיים המצביעים על כוונתה של גרמניה, אחת מידידותיה הקרובות של ישראל, לתמוך במהלך.

על פי הדיווח, עמדת גרמניה בנוגע לנושא היא ש"ניתן לתייג מוצרים בכיתוב 'יוצר בישראל' רק אם יוצרו בתוך גבולות 1967". הדבר מנוגד למצב כיום, כשכל המוצרים שמיוצאים לאירופה - כולל כאלה שמיוצרים ביהודה ושומרון - משווקים כתוצרת ישראל.