גרמניה בעד סימון מוצרי התנחלויות

במסמכים רשמיים שנחשפו בגלי צה"ל מובאת עמדתה הרשמית של ברלין בכל הנוגע למאמצי האיחוד האירופי לסמן מוצרים שיוצרו מעבר לקו הירוק. "ניתן לתייג מוצרים בכיתוב 'יוצר בישראל' רק אם יוצרו בתוך גבולות 1967", נכתב. סגן שר החוץ אלקין: "אנחנו מתמודדים עם התופעה הזאת"

מיוצר בהתנחלויות. ארכיון (חדשות 2)

באיחוד האירופי שוקלים לסמן מוצרים שיוצרו בהתנחלויות שמעבר לקו הירוק, וכעת נחשפים מסמכים רשמיים המצביעים על כוונתה של גרמניה, אחת מידידותיה הקרובות של ישראל, לתמוך במהלך - כך דווח בגלי צה"ל. על פי הפרסום, במסמכים מפורטת עמדתה של גרמניה בכל הנוגע לסוגייה הרגישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, עמדת גרמניה בנוגע לנושא היא ש"ניתן לתייג מוצרים בכיתוב 'יוצר בישראל' רק אם יוצרו בתוך גבולות 1967". הדבר מנוגד למצב כיום, כשכל המוצרים שמיוצאים לאירופה - כולל כאלה שמיוצרים ביהודה ושומרון - משווקים כתוצרת ישראל.

בשבוע שעבר דיווח עיתון "הארץ" כי האיחוד האירופי החליט לעכב את הכוונה לסמן מוצרים שיוצרו בהתנחלויות בשל בקשתה של ארה"ב. על פי הפרסום, פקידים בכירים בירושלים ודיפלומטים אירופים ציינו כי ההחלטה שהייתה אמורה להתקבל בשבוע שעבר נדחתה לסוף חודש יוני.

בראיון לתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי התייחס סגן שר החוץ זאב אלקין לנושא ואמר: "אנחנו מתמודדים עם התופעה הזאת. אין פגישה, משלחת או שרי חוץ שלא מדברים איתם על הנושא. היו ימים שבאו"ם החליטו שציונות זה גזענות. עדיין לא אמרנו שזה מאבק אבוד. יש עליות וירידות, חובתה של מדינת ישראל להתמודד עם הנושא, ויש לנו כלים לכך".