לפיד בצרפת: מחוייב לפתרון שתי המדינות

במסגרת נסיעתו לצרפת, נפגש שר האוצר עם שר החוץ הצרפתי ודן איתו במשא ומתן בין ישראל והפלסטיני ובחיזוק הסנקציות אל מול האיום האירני. כמו כן, ברך את השר פביוס על תמיכתה של ארצו בהכרה בחיזבאללה כארגון טרור

מחויב לפתרון שתי המדינות. לפיד עם שר החו (ארז ליכטפלד)

שר האוצר יאיר לפיד נפגש הערב עם שר החוץ הצרפתי לוריין פביוס. בפגישתו דיבר לפיד על עמדתו המדינית והצהיר כי מפלגת "יש עתיד" מחויבת לפיתרון שתי המדינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר האוצר המשיך וברך את שר החוץ הצרפתי על תמיכתה של צרפת בהכרזה על הזרוע הצבאית של החיזבאללה כארגון טרור. כמו כן דנו השניים על האיום האירני וחיזוק הסנקציות כלפי טהרן.

בראיון שהעניק לאחרונה לניו יורק טיימס חשף את דעותיו בנושא המשא ומתן עם עם הפלסטינים. הוא אמר כי הוא מתנגד לשינוי מדיניותה של ישראל בשטחים, כדי לחזור למשא ומתן. בנוסף הצהיר כי ירושלים לא צריכה להיות בירתה של מדינה פלסטינית עתידית, ומצד שני הבהיר, גם אז, כי התהליך המדיני ופתרון שתי המדינות חיוני לישראל. 

שר האוצר הודה בראיון שעשרות אלפי יהודים יאלצו יום אחד להתפנות מבתיהם ב"התנחלויות המרוחקות", בגדה המערבית, כהגדרתו, וכינה זאת עובדה "שוברת לב". ומתי זה יום אחד? שר האוצר הטרי טוען שיש להניח לבעיה הזו לעת עתה, ולפעול כעת ליצירת מדינה פלסטינית בחלקים שאינם מיושבים ביהודים, ולשרטט גבולות סופיים בתוך כשלוש, ארבע או חמש שנים.