קרי: "הגיע הזמן להחלטות קשות"

בטרם עלה למטוס בחזרה לארץ מולדתו, התייחס מזכיר המדינה האמריקני למספר סוגיות שבהן דן עם ראש הממשלה נתניהו. "שני הצדדים צריכים להתמקד במאמצים על מנת להתניע משא ומתן ישיר", אמר, והוסיף: "לא נכון לומר שנגמר הזמן"

"הזמן להחלטות קשות". קרי (לע"מ)

בתום ביקורו בישראל, שיגר מזכיר המדינה האמריקני מספר מסרים מדיניים לישראל ולפלסטינים, ואמר כי "שני הצדדים צריכים להתמקד במאמצים על מנת להתניע משא ומתן ישיר". עוד הוסיף, כי "גם ישראל וגם הפלסטינים יודעים מה צריך להיעשות כדי להשיג התקדמות והגיע הזמן שתתקבל החלטה. זה לא משהו שארצות הברית צריכה להחליט. הגיע הזמן להחלטות קשות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מזכיר המדינה האמריקני ציין עוד, כי לדעתו "לא נכון לומר שנגמר הזמן". הוא הוסיף כי "צריך לשאול האם תתקבלנה ההחלטות הקשות בנוגע למשא ומתן המדיני. יש לתת שבוע או שבועיים לשני הצדדים כדי לחשוב". קרי אף ציין כי "איננו רוצים להיתקע בוויכוחים על התנאים המוקדמים למשא ומתן, אלא ששני הצדדים יהיו ממוקדי מטרה לגביו".

בהמשך, התייחס לסוגיית הבנייה בהתנחלויות, ואמר: "עמדתנו בנוגע להתנחלויות ברורה - יש להפסיקן". לבסוף לקראת עזיבתו, הודה קרי לנתניהו ואבו מאזן וקרא להם "לגלות מנהיגות בנוגע להמשכו של המשא ומתן המדיני".

"מחוייבים לביטחון ישראל"

קרי עוזב את ישראל לאחר שנפגש עם נתניהו ודן עמו בנושאים שונים הנוגעים להתפתחויות האחרונות במזרח התיכון. לצד עניין התחממות הגבול הסורי והגרעין האירני, השניים נועדו בעיקר בניסיונות להניע תהליך מדיני מול הפלסטיניים. בפתח ביקורו אתמול הדגיש קרי את מחויבותה של ארצות הברית לתהליך המדיני, תוך שמירה על ביטחונה של מדינת ישראל.

"אני מבקש לחזור ולהדגיש שארה"ב של אמריקה מחויבת, כפי שהיא תמיד הייתה ותמיד תהיה, לביטחון ישראל" הצהיר קרי. "אני מעריך את העובדה שראש הממשלה מקדיש אישית ממרצו כדי לסייע לנו בניסיון להגדיר את הצעדים שאנו נדרשים לעשות כדי למצוא את הדרך קדימה"