הייג: "האו"ם נכשל בסוריה"

בריאיון מיוחד לחדשות 2 מגדיר שר החוץ הבריטי את מאמצי העולם להפסיק את שפיכות הדמים במדינה כישלון חרוץ. על האיום האירני אמר: "הסנקציות שהוטלו הן החמורות ביותר שהאיחוד האירופי הפעיל אי פעם נגד מדינה כלשהי" ובנוגע למו"מ עם הפלסטינים הבהיר: "צריך לנהל חלק מהמשא ומתן בשקט"

"מועצת הביטחון של האו"ם נכשלה בסוריה, העולם נכשל בסוריה" - כך אומר שר החוץ הבריטי וויליאם הייג בריאיון מיוחד לחדשות 2. הוא התייחס גם לאיום האירני והדגיש: "בריטניה והאיחוד האירופי מפעילות סנקציות חמורות ביותר על אירן בגלל תכנית הגרעין, החמורות ביותר שהאיחוד הפעיל אי פעם נגד מדינה כלשהי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר החוץ הבריטי מגדיר את מעורבות המערב בסוריה ככישלון חרוץ ומגדיר את המטרה הנוכחית כהצלת חיים וקידום פתרון פוליטי ודיפלומטי. "אנו רוצים לסייע, ולכן אנו משדרגים את הסיוע לארגונים מתונים, ארגונים שמחפשים את הדמוקרטיה", אמר. הייג התחמק כשנשאל האם ההבדל בין אי ההתערבות בסוריה להתערבות הבריטית בלוב הוא הימצאות הנפט.

בתגובה להחלטת רוסיה לספק טילים למשטר אסד, הצהיר הייג כי "איני מרוצה מהעובדה שרוסיה מחמשת את סוריה. זה צריך להטריד אותנו שרוסיה או אירן או החיזבאללה תומכים בשלטון הדמים של נשיא סוריה המתנדנד". עם זאת, מציין השר הבריטי שהעסקה לא עוברת על החוק הבינלאומי.

וויליאם הייג בראיון מיוחד לאודי סגל (חדשות 2)

"הבחירות הקרובות לנשיאות אירן - נקודה קריטית"

הייג בירך על ההכרזה על חיזבאללה כארגון טרור, מהלך שבריטניה מובילה: "היום שמענו שגם צרפת משנה את דעתה ומתגייסת למען הוספת הארגון לרשימת ארגוני הטרור". הוא הבהיר כי עמדתה של אירופה בנוגע לחיזבאללה מתקדמת, "במיוחד לאחר שהארגון הפעיל טרוריסטים על אדמת אירופה".

בנושא אירן אמר שר החוץ הבריטי כי הוא סבור שהבחירות הקרובות לנשיאות אירן יהוו "נקודה קריטית" בנושא המאמץ לבלום את תוכנית הגרעין האירנית.

הוא התייחס גם לתהליך המדיני עם הפלסטינים ואמר כי הוא "מרוצה מחידוש המומנטום", שנוצר לדבריו בעקבות המחויבות של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. לדברי הייג, אין צורך לצאת בהצהרות לגבי התהליך בכל יום אלא לנהל חלק מהמשא ומתן בשקט.