על הפרק: סוריה, אירן והפלסטינים

במהלך יממה עמוסה במפגשים מדיניים, צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להיוועד עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. השניים ידונו בהתפתחויות במזה"ת ובתהליך המדיני מול הפלסטינים. בהמשך: פגישה עם שר החוץ הבריטי וויליאם הייג ועם נשיא צרפת לשעבר - ניקולא סרקוזי

שר החוץ האמריקני ג'ון קרי, ארכיון (AP)

לאחר שנחת שוב בישראל, מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי יקיים מספר פגישות מדיניות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס. קרי צפוי לדון בין השאר באיום תכנית הגרעין האירנית, בנושא המתיחות הגוברת מול סוריה ואף בניסיונות להניע מהלך מדיני מול הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפגישה תתקיים על רקע הדיווחים לפיהם שר החוץ האמריקני פועל מתחת לפני השטח להשיב את הישראלים והפלסטינים לשולחן הדיונים לאחר הקיפאון הממושך. בשבוע שעבר, הודתה שרת המשפטים והאחראית על התהליך המדיני ציפי לבני, כי קרי מעורב המאמצים להפשרת המו"מ. "זה לא פשוט כי הרכב הקואליציה מסובך", אמרה בתכנית "מדברים על זה". "אך יש בשורה אחת טובה בהקשר הזה והיא ג'ון קרי".

במקביל, קרי צפוי גם לעסוק בנושא הסורי, זאת על רקע התחממות הגבול ברמת הגולן. שר החוץ האמריקני התבטא במהלך מסיבת עיתונאים בירדן בנושא ואמר כי אלפי לוחמים של חיזבאללה לוקחים חלק במאמץ המלחמתי של צבא אסד במדינה.


במהלך היום: הייג וסרקוזי בלשכת ראש הממשלה

מספר שעות לאחר שתסתיים פגישתם של נתניהו וקרי, צפוי ראש הממשלה להיוועד גם עם שר החוץ הבריטי וויליאם הייג. השניים צפויים לשוחח אף הם בהתפתחויות האחרונות במזרח התיכון ובתהליכים המדיניים.

"אירופה אדישה למצב בסוריה", סרקוזי אתמול (חדשות 2)

ואולם, לא בכך יסתיים סבב הפגישות המתוכנן לראש הממשלה. נתניהו צפוי להיפגש עם נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי, הנמצא כעת בארץ בביקור פרטי. סרקוזי, שקיבל אמש את התואר "דוקטור לשם כבוד" מטעם המכללה האקדמית נתניה, התייחס אף הוא למצב בסוריה. "העולם משותק מול הרס המדינה", אמר. "אירופה אדישה מול הרצח". בנאום ציוני נלהב כינה נשיא צרפת לשעבר את ישראל כ"אחת הדמוקרטיות הגדולות בעולם".