סערת בנייה נוספת בדרך?

האם זו המערכה המדינית החדשה? שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון שיגרה הלילה הודעה נוספת המביעה מורת רוח מהכוונה הישראלית לבנות 300 יחידות דיור בבית אל, מצפון לרמאללה. "ההתנחלויות אינן חוקיות ומהוות מכשול לשלום", שבה והדגישה אשטון דברים חריפים שכבר השמיעה בעבר

עוד סערה בדרך? ארכיון (רויטרס)

שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, מותחת ביקורת על ישראל ומביעה חשש מהתגברות המתח במזרח ירושלים והגדה המערבית בעקבות תוכניות בנייה ישראליות בשטחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה ששיגרה ממשרדה בבריסל נכתב בשמה כי היא "מודאגת מההתפתחויות באזור בשבוע האחרון שהגבירו את המתח ומסכנות את המאמצים לחידוש שיחות השלום". "יש חשיבות בכך שהגורמים המעורבים יפעלו באיפוק מירבי ויימנעו מפעולות שידחפו את הצדדים בקונפליקט רחוק עוד יותר אחד מהשני".

בהודעה התייחסה אשטון למהומות שהתפתחו בשבוע האחרון בהר הבית בהם נעצר המופתי של ירושלים והצליחו להרגיז גם את הירדנים. "יש חשיבות גדולה לכך שכל רצון לגשת לאתרים הקדושים בירושלים יכובד", היא הוסיפה.

אבל כאן לא הסתיימו טענותיה של אשטון לישראל. היא הביעה אי שביעות רצון גם מתוכניות ישראליות לבניית עוד 300 יחידות דיור בבית אל, מצפון לרמאללה. "האיחוד האירופי שב והדגיש כי ההתנחלויות אינן חוקיות ומהוות מכשול לשלום", נכתב עוד בהודעה.

גם ברשות הפלסטיניות מחו נגד תוכניות הבנייה החדשות, והאשימו ביום חמישי האחרון את ישראל בניסיון לחבל במאמצים האמריקנים לחדש את תהליך השלום.