נתניהו בחומה הסינית: ההשראה לגדר הגבול בדרום

ראש הממשלה בנימין נתניהו המשיך הבוקר את ביקורו בסין ופקד את החומה הסינית הגדולה – לה ייחס את ההשראה לבניית גדר הגבול עם מצרים. "לישראל אולי אין חומה סינית, אבל יש לה מכשול קרקעי להגנה בדרום הארץ". במהלך הלילה שוחח עם הנשיא אובמה ודן עמו בהתפתחויות בסוריה

בין גבול סיני לחומה הסינית: ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך את ביקורו בסין, והבוקר, בליווי רעייתו שרה, הגיע לחומה הסינית הגדולה, אותה השווה לגדר הגבול בדרום הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המכשול הפיזי הזה הוא אמצעי להגנה על גבול", אמר נתניהו. "לישראל אמנם אין חומה סינית, אבל יש לה מכשול פיזי בדרום שהוחלט על בנייתו כדי להגן על המדינה".

בדבריו התייחס ראש הממשלה גם לאיום מכיוון סוריה ולהתפתחויות באזור: "בכוונתנו להקים מכשול פיזי דומה גם ברמת הגולן. בסופו של דבר תהיה לישראל חומה סינית גם באזור הזה - מכשול קרקעי שבאמצעותו תוכל להגן על עצמה".

נתניהו ואובמה דנו בתוכנית להחלפת אסד?

במהלך הלילה שוחח נתניהו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, ודן עמו בהתפתחויות בסוריה ובחידוש המשא ומתן הצפוי עם הפלסטינים. השניים ככל הנראה שוחחו על תכנית אפשרית ל"הזזת" אסד מכסאו ללא שינוי של אופי המשטר הסורי - תוכנית שלא ברור אם אכן תוכל לעבוד.

במהלך הביקור שוחח נתניהו עם מנהיגים נוספים בנושא הסורי: במהלך פגישותיו עם הנשיא הסיני שי ג'ינפינג ובשיחת טלפון גם עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.