צפו: ראש הממשלה מנסה לדבר סינית

נתניהו, שנמצא בביקור מדיני בבייג'ינג, ניצל את שעות אחר הצהריים כדי לנהל שיחה מקוונת עם מיליוני גולשים ברשת האינטרנט במדינה, שבמהלכה השיב לשאלותיהם ואף פירט חלק מתחביביו. כך זה נראה

ראש הממשלה בנימין נתניהו, המבקר בסין, מנסה להתחבר לא רק למנהיגים, אלא גם לאזרחים. היום הוא התפנה לקיים וידאו-צ'אט חי עם מיליוני גולשים באתר האינטרנט הסיני "שינחואה נט" - סוכנות הידיעות הרשמית של סין, שאתר האינטרנט שלה הוא מהפופולאריים ביותר במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם חיבורו לרשת, פתח ראש הממשלה את דבריו בברכה בשפה הסינית zhong guo wang You men hao! שפירושה "שלום לכם גולשי סין", ומשם עבר לענות לשאלות שהופנו אליו.

במהלך השיחה ציין נתניהו את התרשמותו מהתפתחות הקדמה והצמיחה במדינה, והוסיף כי מטרת ביקורו בבייג'ינג היא להגביר את הסחר בין המדינות ואת שיתופי הפעולה הכלכליים בין ישראל לסין.  "ישראל היא מדינה קטנה, בניגוד לסין, ולכן אנחנו רוצים את שיתוף הפעולה הזה עם מי שגם יש לה מוחות וגם היקף, ושתי המדינות רוצות עוד", אמר.

"פוטנציאל הסחר בין ישראל וסין הוא עצום, הוא התחיל בעשרות מיליוני דולרים והיום הוא כבר חצה את רף השמונה מיליארד, ואין סיבה שהוא לא יכפיל את עצמו ויגדל כל הזמן", הוסיף נתניהו.

"אנחנו כעם ספר", אמר נתניהו, "מעבירים טקסטים מאב לבן לאורך דורות בשנים, בדיוק כמו העם הסיני. העברת הידע והחינוך זה דבר משותף לשני העמים, חלק מהמסורת שלהם".

לקראת סוף השיחה, נשאל ראש הממשלה נתניהו לגבי תחביביו, ואמר: "אני קורא והולך הרבה, ובשביל להירגע באמת - אני מבלה עם משפחתי. בילויים אלה בחיק המשפחה, או בקריאה, כמו גם בהשכלה ובחינוך מאפיינים את התרבות שלנו".