ארדואן: "אין תירוץ למתקפה הישראלית בסוריה"

ראש ממשלת טורקיה ארדואן תקף בנאום בפרלמנט הטורקי את התקיפה בסוריה, שפרסומים זרים מייחסים לחיל האוויר הישראלי. "המתקפה אינה מקובלת, היא רק נותנת לאסד תירוץ להסית את תשומת הלב ולהמשיך את הטבח באזרחיו". במקביל, בישראל אומרים שימשיכו לפעול כדי למנוע העברת נשק אירני לחיזבאללה

ממשיך לתקוף. ר"מ טורקיה ארדואן (רויטרס)

למרות הפיוס המסתמן עם טורקיה - ראש הממשלה ארדואן ממשיך לתקוף את מדיניות ישראל בעולם הערבי. בנאום בפרלמנט הטורקי באנקרה אמר ארדואן כי המדיניות הישראלית כלפי סוריה "אינה מקובלת, אין תירוץ שיכול להצדיק את המתקפה הזאת". בכך התכוון למתקפות על מטרות סוריות בסוף השבוע, שיוחסה לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה הטורקי התייחס לפרסומים הזרים לפיהם ישראל תקפה במהלך סוף השבוע יעדים באזור דמשק, כשהמטרה הייתה טילים אירניים שנשלחו לקראת העברתם לארגון הטרור חיזבאללה. "המתקפה הישראלית שבוצעה בדמשק בלתי מתקבלת לחלוטין. אין לה שום הצדקה או היגיון", אמר ארדואן.

"המתקפות הללו נותנות הזדמנות פז לנשיא אסד לתת לגיטימציה למשטר שלו. הוא יכול להשתמש במתקפה הישראלית כתירוץ לטבח שהוא מבצע בבני עמו", אמר בפני חברי הפרלמנט מטעם מפלגתו. לאחר המתקפה עם זאת, תקף ארדואן דווקא את נשיא סוריה אסד והעביר לו מסר לפיו "עוד נסגור חשבון". ארדואן התייחס לדיווחים מסוף השבוע לפיהם לפחות 62 בני אדם נהרגו על ידי כוחות הממשלה בעיירה בניאס.

"נמשיך לסכל העברת נשק לחיזבאללה"

גורמים צבאיים בישראל אומרים כי הצבא נחוש לסכל משלוחי נשק לחיזבאללה. גורמי ביטחון בישראל אמרו למגזין האמריקני "טיים" כי "זה לא נגמר, זה לא האירוע האחרון". הדברים נאמרו, לפי המגזין, מפי קצין בכיר שלא הזדהה בשמו, שהצהיר כי ישראל תמשיך לסכל משלוחי נשק שעלולים לערער את היציבות האזורית.

אזור התקיפה בסוריה, בסוף השבוע (חדשות 2)
גורמים רשמיים חוששים כי הכאוס בסוריה יביא לזליגת נשק מתוחכם שלא היה זמין בעבר לחיזבאללה, מה שיכול לשנות את המשוואה הצבאית בין ישראל למיליציה השיעית החמושה. על פי הדיווח, בישראל ממקדים את התקיפות לכאורה במחסנים של טילי יחונט, שיוצרו ברוסיה ועלולים לסכן ספינות קרב של חיל הים. "אנו מעדיפים להשמיד אותם כדי שאף אחד לא יוכל להשתמש בהם", אמר הקצין הישראלי.

אתמול דווח כי נציגים של ישראל וטורקיה שנפגשו בירושלים הצליחו להגיע להסכמה על גובה ואופי הפיצוי לנפגעי משט המרמרה. ההסכם מגיע לאחר שנפגשו הצדדים גם בטורקיה.