עובדי משרד החוץ מחריפים את המאבק: "לא נטפל בביקורי שרים בחו"ל"

ועד העובדים הודיע כי יופסק הטיפול בביקורי שרים בחו"ל כחלק מהחרפת הצעדים במחאה על תנאי השירות. הראשונים להיפגע: שר האוצר לפיד ושר החקלאות שמיר. "מתעלמים מדרישותינו, המשא ומתן קפוא", טוענים העובדים

עובדי משרד החוץ מחריפים המאבק (חדשות 2)

ועד עובדי משרד החוץ מחריף את המאבק, והוציא הנחיה לכלל העובדים להפסיק לאלתר כל טיפול בביקורי שרים וחברי ממשלה ישראלים בחו"ל. מדובר בצעד מחאה נוסף במסגרת סכסוך העבודה במשרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מנחים את כלל העובדים להפסיק לאלתר כל טיפול שהוא בביקורי שרים וחברי ממשלה בחו"ל, למעט שר החוץ וסגנו", נכתב במכתב ששלח הוועד לעובדים. מהוועד נמסר כי הראשונים שצפויים להיפגע הם שר האוצר יאיר לפיד שאמור לטוס לפריז בסוף החודש, ושר החקלאות יאיר שמיר שעתיד לטוס לאקוודור ופרו גם הוא בסוף החודש.

"יש להפסיק כל סיוע שהוא לשליחי משרדים אחרים בחו"ל. הנחיה זו כוללת: קליטה וסיום שירות, שכר דירה, רישום לבתי ספר וגנים וכל שירותי המנהלה, למעט תשלום שכר, רפואה וחירום", צוין. ההחלטה מצטרפת לשורת עיצומים שכבר ננקטים במשרד, ובהם הפסקת הדיווחים הפנימיים, אי הנפקת דרכונים דיפלומטים והפסקת הטיפול במינויים פוליטים.

בוועד הסבירו כי "ההחלטה הגיעה נוכח הקיפאון במשא ומתן והתעלמות האוצר מדרישותינו. אנו נמצאים בעיצומו של סכסוך עבודה ולא נחשוש לפתוח בעיצומים נוספים במידה ולא יתחדש לאלתר המשא ומתן, ונקבל מענה לדרישותינו". העובדים טוענים למנהל לא תקין, ומלינים על תנאי שירות בעייתיים לעובדי חו"ל ואיוש משרות בעובדים זמניים בלבד.