התקיפה בסוריה: סין קוראת להימנע מהפעלת כוח צבאי

ראש הממשלה נתניהו התחיל היום ביקור בן חמישה ימים בסין, ובבייג'ינג מעבירים ביקורת מרומזת נגד ישראל בעקבות התקיפות בסוריה, שיוחסו לצה"ל על פי פרסומים זרים. משרד החוץ הסיני קורא להימנע משימוש בכוח צבאי ולכבד את הריבונות של המדינות באזור

נתניהו בסין (לע"מ)

בזמן שראש הממשלה נתניהו עורך ביקור במדינה, יוצאת סין בביקורת מרומזת נגד ישראל בעקבות התקיפה בסוריה. במשרד החוץ הסיני קוראים לחדול משימוש בכוח ולנהוג באיפוק. "אנו מתנגדים לשימוש בכוח צבאי ומאמינים שצריך לכבד את הריבונות של כל מדינה", אמר דובר משרד החוץ הסיני הו צ'וניינג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"סין קוראת לכל הצדדים הרלוונטים להתחיל ביצירת בסיס לשמירת השלום והיציבות, לשמור על האיפוק ולהימנע מפעולות שעשויות להגביר את המתח. הצדדים צריכים לעבוד יחדיו למען השלום והיציבות", הדגיש הדובר.

בתדרוך של משרד החוץ לא הזכירו את ישראל במפורש או את ראש הממשלה בשמו, אבל ניתן להסיק שהדברים נאמרים על רקע הביקור של נתניהו, שיימשך חמישה ימים. בזמן ביקורו של נתניהו מבקר גם יו"ר הרשות אבו מאזן בסין, שמנסה בשבועות האחרונים להגביר את המעורבות במשבר הפלסטיני-ישראלי.

מנהיג סין שי ג'ינג-פינג אמר הלילה: "הפלסטינים והישראלים צריכים להישמע לסימני הזמנים, למצוא את הדרך לשיחות השלום, להגיע להבנה הדדית ולהסתדר בניהם".

במשרד ראש הממשלה מקווים שמלבד קידום הנושאים המדיניים, יצליח נתניהו שייפגש גם עם ראשי הכלכלה הסינית לקדם את האינטרסים של ישראל בשוק הסיני העולה.