עסקים כרגיל: נתניהו המריא לסין; הערכה בישראל - לא תהיה תגובה סורית

רה"מ משדר עסקים כרגיל, והערב המריא לסין כמתוכנן, זאת לאור ההערכה של גורמים בישראל כי סוריה תימנע מלהגיב על התקיפות האחרונות בשטחה. לפני המראתו כינס נתניהו את הקבינט למה שהוגדר כ"עדכון שגרתי"

אחרי יותר מ-48 של מתיחות בין ישראל לסוריה, ישראל משדרת "עסקים כרגיל": ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הערב לסין, כמעט כמתוכנן, אחרי שדחה את הטיסה בשעתיים כדי לכנס את הקבינט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה של נתניהו לנסוע מעבירה את ההערכה של גורמים ישראלים, לפיה לא תהיה תגובה סורית להתקפות האחרונות בשטחה שמיוחסות לישראל. ההערכה כי המצב הביטחוני לא ידרדר ולא תירשם הסלמה בצפון.

במקביל, מתקבל הערב מידע נוסף על יעדי התקיפה בסוריה. המשלוח שהופצץ הגיע בטיסות מטהרן לדמשק. המתקפה אמש כללה שלושה יעדים בהם היו עשרות טילי פתח-110.

אחר הצהריים כינס נתניהו את הקבינט לישיבה מיוחדת בעקבות המתיחות בצפון. "מדובר בפגישת עדכון שגרתית", אמר מוקדם יותר גורם מדיני לחדשות 2 באינטרנט. "אין מקום לפרשנויות מרחיקות לכת".

חשיבות רבה לביקור

נסיעתו לסין של נתניהו תוכננה מזמן, ואם היה רוצה בכך, היה לו קשה מאוד לבטל אותה. בפעם הקודמת שביטל נסיעה לסין, הסינים זעמו על כך מאוד, ובמשך ארבע השנים האחרונות נמנעו מלקבוע לו פגישות שם.

בפתח ישיבת הממשלה השבועית הבוקר לא התייחס ראש הממשלה לדיווחים בכלי תקשורת זרים, לפיהם כלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה מספר יעדים באזור דמשק, אך עדכן בדבר נסיעתו הקרובה לסין. "אני מייחס לביקור הזה חשיבות רבה", אמר לשרים.

זירת התקיפה בסוריה (חדשות 2)

"הוא יכול להיות מנוף משמעותי לכלכלת ישראל", הוסיף נתניהו. "אנחנו צריכים לממש טוב יותר את הפוטנציאל שיש למשק שלנו מול המשק הסיני. כדי לשמור על צמיחה שנתית גבוהה צריך להגדיל את הסחר עם סין, ואני נוסע גם כדי לראות כיצד אנחנו מגיעים לשווקים חדשים בסין".

התקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

שתי סוללות כיפת ברזל נפרשו בצפון

אהוד יערי בטור מיוחד: "המילה האחרונה מישראל טרם נאמרה"

רוני דניאל בטור מיוחד: "ישראל מהלכת על קו שיכול להוביל להסלמה"

דיווח: "ישראל תקפה הלילה בדמשק"

בפעם השנייה השבוע: הנשיא אסד נראה בפומבי

"מטרת התקיפה: טילי קרקע-קרקע"

"ישראל נחושה למנוע העברת נשק כימי לחיזבאללה"

רוני דניאל בטור מיוחד: חבית הנפץ שעומדת לפתחינו

ג'ונתן מן: לא לצפות להתערבות אמריקנית בסוריה

דיווח: ישראל תקפה יעדים בסוריה

אובמה: "אינני צופה שליחת כוחות לסוריה"