סין: "מוכנים לתווך בסכסוך הישראלי-פלסטיני - אם נתבקש"

דובר שר החוץ הסיני הודיע היום כי בטרם יגיעו ראש הממשלה נתניהו ויושב-ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן לארצו - מוכנה האחרונה לתווך בין הצדדים, אם תתבקש לכך. אבו מאזן ימריא לבייג'ינג ביום ראשון, ויממה לאחר מכן יגיע נתינהו אל שטח הרפובליקה

בשבוע הבא: נתניהו ואבן מאזן ייצאו לבייג' (רוייטרס)

לקראת ביקורם הצפוי של ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בשבוע הבא בבייג'ינג, הודיעה האחרונה כי היא מוכנה לתווך בין הצדדים - אם תתבקש לעשות כן. כך הודיע דובר שר החוץ הסיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שני צפוי ראש הממשלה לצאת את הארץ לביקור בן חמישה ימים בסין. יממה לפניו, ייצא יושב-ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן לאזור וישהה שם למשך שלושה ימים.

הודעתה של סין באה על רקע פגישתו של מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, עם שרי החוץ של ירדן, מצרים, קטאר ובחריין, שבה הצהיר ראש ממשלת קטאר כי מדינות ערב יהיו מוכנות לפשרה בקווי '67 במטרה לסיים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

"הסכם בין ישראל לפלסטינים צריך להתבסס על פתרון שתי המדינות, תוך בחינת האפשרות לחילופי אדמות שיחרגו במעט מקווי 1967", הצהיר ראש ממשלת קטאר, חמד בן ג'אבר א-ת'אני, בפגישתו עם קרי.

מזכיר המדינה האמריקני אמר בתום הפגישה: "בשם הנשיא וסגנו, אני מבטיח שנמשיך לנסות לקדם את סיום הסכסוך בדרך שבה הציג אובמה בחודש מאי 2011 - שתי מדינות לשני עמים, החיים זה לצד זה בשלום ובביטחון".

עוד הוסיף מזכיר המדינה האמריקני, כי ארצו ומדינות ערב מסכימות כי שלום בין ישראל לפלסטינים "יעניק ביטחון, שגשוג ויציבות למזרח התיכון. זהו אינטרס של העולם כולו. כמו כן, אנו גם מסכימים כי צריך להתקיים דיאלוג, וארה"ב תמשיך להיפגש עם נציגי מדינות ערב על מנת לנסות ולמצוא פתרונות לסכסוך".