נתניהו: "אם נגיע להסכם שלום – נביאו למשאל עם"

יוזמת משאל העם של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשאלת חתימת הסכם שלום עתידי הם הפלסטינים מקבלת היום אזכור נוסף מצדו, הפעם בפגישה עם שר החוץ השוויצרי. "יש מספר דברים שאנחנו יכולים ללמוד מכם", אמר נתניהו לעמיתו, "אחד מהם הוא הנושא של משאלי עם"

נתניהו עם שר החוץ השוויצרי (לע"מ/ משה מילנר)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם שר החוץ השוויצרי דידייה בוקהאלטר שנמצא בביקור בישראל, ולא פספס את ההזדמנות לאזכר שוב את יוזמת משאל העם שלו, באשר למשא ומתן עם הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש משפט בעברית שאומר ישראל זה לא שוויצריה", אמר ראש הממשלה נתניהו לשר השוויצרי בחיוך, "הכוונה היא שהשכונה שלכם שלווה יותר ומאתגרת פחות אבל אני לא מכיר אף ישראלי שיחליף את המדינה שלנו במקום אחר".

"עם זאת יש מספר דברים שאני חושב שאנו יכולים ללמוד מכם", הוסיף נתניהו וסיפק התייחסות נוספת ליוזמת משאל העם שלו, "אחד מהם הוא הנושא של משאלי עם. לא על כל נושא או נקודת מחלוקת אלא בנושא אחד - אם נגיע להסכם שלום עם הפלסטינאים אהיה מעוניין להביאו למשאל עם וברצוני לדון איתך על ניסיונך בנושא זה ועל נושאים רבים אחרים".

שר החוץ בורקהאלטר השיב לו - "אני שמח להיות בישראל. אם תבקר בשוויצריה, אליה אתה מוזמן, נשמח להציג בפניך את מערכת משאלי העם, שאנו מקיימים פעמים רבות". השר השוויצרי התבדח גם הוא והוסיף - "לא משנה מתי תגיע, יערך משאל עם באותו זמן. תודה על קבלת הפנים, ביקרתי כאן בעבר לפני שלושים שנה ויש לי זיכרונות טובים מאז. אני מצפה לדיון מוצלח".