פרס והאפיפיור נפגשו: "לקדם שלום"

נשיא המדינה הגיע לביקור ממלכתי בן שלושה ימים באיטליה. את פניו של פרס קיבל ראש הממשלה החדש של איטליה אנריקו לטה. לאחר מכן נפגש בוותיקן עם פרנציסקוס ודן עמו במצב במזרח התיכון ובתהליך המדיני מול הפלסטינים

הנשיא והאפיפיור (חדשות 2)

הנשיא שמעון פרס, שמבקר ברומא, נפגש היום עם האפיפיור פרנציסקוס, עם ראש הממשלה הטרי אנריקו לטה ועם הנשיא ג'ורג'יו נפוליטנו. פרס שוחח עם האפיפיור ועם המזכיר המדיני שלו, טרצ'יסיו ברטונה, על שורת נושאים ובהם תהליך השלום והיציבות במזרח התיכון, חידוש המו"מ עם הפלסטינים, המאבק בעוני הבינלאומי והידוק הקשרים שבין ישראל לוותיקן ובין העולם הנוצרי לעולם היהודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרס אמר עם נחיתתו ברומא שהאפיפיור יכול למלא תפקיד חשוב בהרגעת המזרח התיכון וקידום תהליך השלום. על פי הדיווחים באיטליה, פרס הזמין את האפיפיור לביקור בישראל.

פרס וראש הממשלה לטה (AP)

אחרי הפגישה עם האפיפיור, הנשיא ידון עם ההנהגה האיטלקית בנושא האיום האירני ומעורבותה של אירופה בתהליך השלום, כמו גם הקשרים הכלכליים של ישראל ומדינת המגף.

מחר, הנשיא יקבל מדליית כבוד בקתדרלה של העיר אסיסי, "על התרומה שלו לדיאלוג וקידום השלום". את המדליה תגיש לו שרת החוץ אמה בונינו, שמוגדרת בתקשורת האיטלקית "ידידת אמת של העם היהודי".