שר ההגנה האמריקני, צ'אק הייגל, יגיע היום לישראל

ישראל צפויה לקבל מארצות הברית מטוס תדלוק ומטוסים-מסוקים מתקדמים (V-22). בכיר בפנטגון: "נבטיח שלישראל יהיה את הכוח כדי להרתיע את אירן". עסקאות נוספות ייחתמו עם סעודיה ואיחוד האמירויות

צפוי לחתום על עסקת נשק. הייגל (רויטרס)

שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל יגיע לישראל, לביקור ראשון מאז שמונה לתפקיד. הייגל ייפגש עם ראש הממשלה נתניהו, הנשיא פרס ועם שר הביטחון יעלון, שעמו אמור הראשון לסכם עסקת נשק גדולה, שתכלול בין היתר גם מטוסי תדלוק אוויריים, שארצות הברית סירבה עד כה לספק לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעסקה ייכללו גם מסוקים מתקדמים, חימוש מדוייק למטוסי קרב ומכ"מים. על פי הדיווח בסוף השבוע ב"ניו יורק טיימס", ישראל ביקשה לקבל בין שישה לשמונה מטוסים-מסוקים. מדובר בחלק משורת עסקות שעורכת ארצות הברית עם בנות בריתה במזרח התיכון. גם סעודיה ואיחוד האמירויות יזכו לסיוע.

רק לפני מספר חודשים ביקר הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ בוושינגטון, וטס במטוס-מסוק הייחודי "אוספרי" V-22. מדובר בכלי טיס ייחודי שמסוגל לנחות אנכית וטס במהירות גדולה ולטווח ארוך. בנוסף, בחיל האוויר עתידים לקבל מהאמריקנים גם מטוסי תדלוק מסוג KC-135, שיסייעו בתקיפה אפשרית באירן.

"המטרה שלנו היא להבטיח שלישראל יהיה הכוח צבאי הטוב ביותר לאזור כדי להרתיע את אירן", סיפר בכיר בפנטגון. "מדובר בעסקאות שמטרתן לא רק לשפר את יכולותיה של ישראל, אלא גם לשפר את היכולות של שותפי המפרץ הפרסי שלנו, כך שגם הם יהיו מסוגלים להתמודד עם האיום האירני", הוסיף פקיד בכיר אחר בממשל האמריקני.