האיחוד האירופי: נפעל להחזרת חמאס לרשימת הטרור

כחודש לאחר פסיקת בית הדין האירופי שלפיה אין ראיות להיותו של חמאס ארגון טרור, הודיע האיחוד כי יערער על ההחלטה. מועצת האיחוד האירופי תעתור בדרישה להגדיר מחדש את חמאס כארגון טרור רצחני ולפגוע ביכולתו להשיג מימון

ארכיון (חדשות 2)

חמאס יוחזר לרשימת הטרור? כחודש לאחר הפסיקה השנויה במחלוקת של בית הדין האירופי שקבע כי חמאס אינו ארגון טרור, הודיע הבוקר (שני) רשמית האיחוד האירופי על החלטתו לערער נגד הפסיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מועצת האיחוד האירופי החליטה לערער על ההחלטה בנוגע להימצאות חמאס ברשימת ארגוני הטרור של האיחוד", כתבה סוזאן קייפר, דוברת האיחוד, בחשבון הטוויטר שלה.

במקביל, שרי החוץ של האיחוד ידונו היום בתגובה לגל הטרור ולאירועי הטרור באירופה ובראשם הפיגועים בצרפת. השרים ייפגשו בפריז וידונו גם במאבק למציאת תאי טרור רדומים ופעילים. השרים לא צפויים לגבש החלטות פעולה, אלא לדון במגוון אפשרויות לקראת ועידה מיוחדת של האיחוד שתעסוק בנושא בחודש הבא.

נתניהו: "נמשיך להיאבק בחמאס בנחישות ובעוצמה"

לפני כחודש החליט בית הדין של האיחוד האירופי בשטרסבורג להוציא את חמאס לרשימת הטרור, אך קבע מסגרת זמן שלושה חודשים במהלכה יהיה ניתן לערער על ההחלטה.  הסרת חמאס מהרשימה בוצעה ממנינים טכניים, עקב ראיות בלתי מספקות להשארתו ברשימה השחורה של ארגוני הטרור בעולם. משמעות ההחלטה היא שלארגון חמאס יהיה קל הרבה יותר לקבל כספים ומימון מגופים ועמותות שונות ביבשת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את ההחלטה שקיבלו באיחוד: "איננו מסתפקים בהסברי האיחוד האירופי על כך שהוצאת חמאס מרשימת ארגוני הטרור היא 'עניין טכני'. נטל ההוכחה מוטל על האיחוד האירופי ואנו מצפים מהם להחזיר לאלתר את חמאס לרשימה שכל אחד מבין שהוא חלק בלתי נפרד ממנה - חמאס הוא ארגון טרור רצחני שמציין באמנה שלו כי מטרתו להשמיד את ישראל. אנחנו נמשיך להיאבק בו בנחישות ובעוצמה כדי שלעולם לא ישיג את מטרתו".