ראש הממשלה נתניהו בבריטניה: "זכותנו למנוע זליגת נשק כימי"

זמן קצר לאחר הלווייתה של ראש ממשלת בריטניה לשעבר תאצ'ר, התפנה ראש הממשלה נתניהו לריאיון ב-BBC. "ישראל לא מעוניינת בעימות צבאי, אך לא תהסס לפעול", הוא הבהיר וסירב לאשר שישראל תקפה שיירת נשק בגבול לבנון-סוריה. על החשש מזליגת נשק: "זה יאיים על כל העולם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שטס להלווייתה של ראש ממשלת אנגליה לשעבר מרגרט תאצ'ר אתמול, העניק ריאיון לרשת BBC, שבו הבהיר כי ישראל לא מעוניינת בעימות צבאי עם סוריה, אך זו זכותה למנוע זליגת נשק כימי ל"ידיים לא נכונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשנשאל נתניהו אם ישראל תנקוט עמדה צבאית אגרסיבית יותר בסוריה הוא אמר: "אנחנו לא אגרסיביים ולא מחפשים עימות צבאי, אבל אנו מוכנים להגן על עצמנו, אם יש צורך בכך, ואני חושב שאנשים יודעים שמה שאני אומר הוא רציני". ראש הממשלה סירב לאשר את הידיעה על תקיפה אווירית של שיירת נשק בגבול סוריה-לבנון לפני מספר חודשים.

נתניהו וקמרון, אתמול (לע"מ)

נתניהו הזהיר מזליגת נשק כימי מהמשטר בסוריה לגורמי טרור: "אם מחבלים ישתמשו בכלי נשק כמו נשק נגד מטוסים או נשק כימי יהיה מדובר ב'נשק שובר שוויון". הוא אמר כי מצב כזה יכול לשנות את המאזן במזרח התיכון כולו. "הם יאיימו בטרור על כל העולם. האינטרנס שלנו הוא להגן על עצמנו - וזהו האינטרס גם של מדינות אחרות", הדגיש ראש הממשלה.

אתמול נפגשו ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון וראש הממשלה בנימין נתניהו בלונדון. על פי הודעות הממשל הבריטי, קמרון הדגיש את חשיבות המאמצים לחדש את תהליך השלום לעתידם של ישראל, של הפלסטינים ושל האזור כולו. השניים דנו גם באיומים מסוריה והסכימו שיש להמשיך ללחוץ על אירן בסוגיית הגרעין.