פרס: "אובמה לא יאפשר אירן גרעינית"

נשיא המדינה העניק ראיון מיוחד למהדורה המרכזית לכבוד יום העצמאות ה-65 והתייחס לאיום האירני ולברית עם ארה"ב. פרס אמר כי אובמה ינסה למצות את כל האפשרויות האחרות, אך "אם לא תהיה ברירה אחרת, הוא יתקוף כדי למנוע אירן גרעינית". על המשבר עם טורקיה והתוקפנות של ראש ממשלתה אמרה: "ארדואן לא מעליב אותי"

בראיון מיוחד לרגל יום העצמאות, שישודר במלואו מחר במהדורה המרכזית, מתייחס נשיא המדינה שמעון פרס להבטחתו של נשיא ארה"ב אובמה למנוע מאירן נשק גרעיני ומבהיר: "הוא יתקוף אם לא תהיה לא ברירה אחרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרס, שזכה להכי הרבה שעות אובמה במהלך ביקורו של הנשיא האמריקני בישראל בחודש שעבר, נשאל האם הוא בטוח שהנשיא יורה על תקיפה באירן והשיב: "הוא מנהיג העולם והוא יתקוף כדי למנוע אירן גרעינית, אם לא תהיה בריה אחרת. הוא ינסה את כל האפשרויות האחרות".

נשיא המדינה הסביר כי "אובמה צריך להוכיח גם לעם שלו וגם לעולם שהוא לא מחפש מלחמות, אבל אם לא תהיה ברירה, אז כן. אין מישהו אחר שיעשה את זה והוא יודע את זה".

הוא התייחס גם למשבר ביחסים עם טורקיה, שאחד מסימניו הראשונים היה התקפתו האישית של ראש הממשלה ארדואן על פרס בפורום הכלכלי בדאבוס ואמר: "לא נפגעתי ממנו אישית. אני מחליט מי מעליב אותי וארדואן לא".