נתניהו בפגישה עם קרי: "נחוש להביא לסיום הסכסוך"

בפגישתם השנייה של ראש הממשלה נתניהו ומזכיר המדינה האמריקני קרי, שוחחו השניים על חידוש המו"מ המדיני עם הפלסטינים וכן על הגרעין האירני והמצב בסוריה. נתניהו הבהיר לפני הפגישה: "אני נחוש לחדש את תהליך השלום"

קרי ונתניהו נועדו בירושלים (קובי גדעון, לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי נפגשו היום בשנית, בירושלים, לאחר שאמש נועדו עד השעה חצות. בפתח הפגישה אמר קרי: "הדיון היה רציני, ממוקד ופרודוקטיבי ביותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיוניהם עסקו השניים בחידוש המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים, בסוגיית הגרעין האירני ובמצב בסוריה. "אני חושב שניתן לומר שהתקדמנו ושאני מרוצים מתוכן הדיונים", אמר קרי. "אני מבקש להודות לראש הממשלה על מאמציו בתום לב".

גם ראש הממשלה נתניהו התייחס בפתח הפגישה לחידוש המו"מ עם הפלסטינים: "אני נחוש לא רק לחדש את תהליך השלום, אלא לעשות מאמץ רציני לסיים את הסכסוך אחת ולתמיד". נתניהו הדגיש כי "בראש ובראשונה מבחינתנו עומדות שאלות של הכרה וביטחון".

"דאגה עמוקה מהנשק הכימי בסוריה"

בנושא הגרעין האירני הבהיר קרי כי "אסור שיהיה לאירן, ולא יהיה לאירן, נשק גרעיני". לדבריו, "הנשיא אובמה לא יכול היה להיות ברור יותר והוא אינו מבלף. אנו פתוחים למו"מ, אבל לא למו"מ אינסופי. אסור שהוא ישמש כתירוץ להמשך המאמצים לפתח נשק גרעיני".

נתניהו אמר גם הוא בנושא אירן כי "אני חושב שכולם מבינים שאירן מנצלת את השיחות כדי להמשיך ולקדם את תוכניתה הגרעינית". הוא הדגיש כי "אסור לנו לאפשר לה להמשיך לעשות זאת, תוך התרסה כלפי הקהילה הבינלאומית כולה".

בעניין סוריה אמר נתניהו: "דיברנו על הטרגדיה האנושית המתחוללת שם. התפוררותה של סוריה יוצרת מצב שבו אחד ממאגרי הנשק המסוכנים ביותר בעולם הופך כעת זמין לטרוריסטים. הדבר מסב דאגה עמוקה הן לישראל והן לארצות הברית".

לאחר פגישתם המשיך קרי לנמל התעופה בן גוריון. בנמל אמר לכתבים כי בשבוע הבא יציג את פרטיה של תוכנית כלכלית שמטרתה לעודד את הצמיחה ברשות הפלסטינית.