בכיר ברשות הפלסטינית: "נימנע מפעולות חד צדדיות נגד ישראל"

הפלסטינים מתכוונים להקפיא את הפעולות החד צדדיות נגד ישראל למשך חודשיים, כך אומר בכיר ברשות הפלסטינית לסוכנות הידיעות "מען". על פי הבכיר, ברשות מעוניינים לתת הזדמנות למאמציו של מזכיר המדינה ג'ון קרי, במטרה להניע את המשא ומתן המדיני

"יימנע מפעולות חד צדדיות", אבו מאזן (רויטרס)

יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, יימנע באופן זמני מפעולות חד צדדיות נגד ישראל, על מנת לתת הזדמנות למאמצי מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, המנסה להניע מחדש את התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים בשבועות האחרונים, כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אבו מאזן וההנהגה הפלסטינית החליטו לתת הזדמנות משמעותית לטובת הצלחת מאמציו של קרי", אמר בכיר ברשות הפלסטינית לסוכנות הידיעות. על פי הדיווח, הרשות הפלסטינית תקפיא למשך חודשיים את הפעולות החד צדדיות באו"ם וכן תימנע מהגשת תביעות נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג.

הפעולה החד צדדית האחרונה בה נקטה הרשות הפלסטינית - הבקשה להכרה כמדינה משקיפה באו"ם - התקבלה בזעם בישראל ובארצות הברית על אף התמיכה הגורפת לה זכתה ברחבי העולם. לטענת הבכיר הפלסטיני, הימנעותה של הרשות מצעדים חד צדדים כאלה תעניק לקרי מרחב פעולה לקידום המשא ומתן המדיני.

ההחלטה שהתקבלה, מגיעה ימים ספורים לפני הגעתו של מזכיר המדינה למזרח התיכון, שצפוי לנהל סבב פגישות מדיניות עם יושב ראש הרשות וראש הממשלה נתניהו. עם זאת, הזהיר הבכיר הפלסטיני כי אם ישראל לא תקפיא את הבנייה בהתנחלויות הרשות הפלסטינית תחזור למדיניותה החד צדדית באו"ם. "הבנייה באזור E-1 מהווה קו אדום עבורנו", טען הבכיר, "המשך הבנייה מסכן את האפשרות לפתרון שתי המדינות", הוסיף.